Багато людей похилого віку тимчасово залишаються без допомоги своїх близьких, які живуть з іншого боку лінії зіткнення. Про це розповіла голова Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні Флоранс Жиллєтт в інтерв'ю Інтерфакс – Україна.

Війна триває Окупанти поранили 2 українських бійців та отримали гідну відсіч

Звісно, пандемія COVID-19 загострила гуманітарну ситуацію в районах, постраждалих від конфлікту, оскільки створила додаткові труднощі для людей, які там проживають. Перевезення між містами і селищами або селами на Донбасі майже повністю припинені, як і перетин лінії зіткнення,
– констатувала Жиллєтт.

Значна частина населення, яка там залишилася – це люди похилого віку і пенсіонери. Ізоляція і тягар бойових дій значно впливають на їхню життєдіяльність.

За словами Жиллєтт, нині триває доставка вантажу, який на Донбас 2 квітня передав Червоний Хрест. "Гуманітарна допомога, яку було доставлено літаком, не сильно відрізняється від тієї, яку МКЧХ привозить в Україну з початку конфлікту, просто до неї додано деякі товари, необхідні для запобігання та лікування COVID-19", – розповіла вона.

Карантин на Донбасі: коротко

  • З 22 березня Україна призупинила пропуск через лінію розмежування на Донбасі. Усі, хто все ж має право повернутися звідти, мають пройти 14-денну обсервацію. Зокрема, і ті кого визволили з полону напередодні Великодня.
  • На початку квітня Міжнародний комітет Червоного Хреста передав Україні гуманітарний вантаж. Серед речей – ліки, тести на коронавірус, засоби гігієни і апарати для штучної вентиляції легень.
  • На підконтрольній Україні території зафіксували 27 випадків у Донецькій області і 28 – Луганській.
  • В окупованих районах Донецької і Луганської областей підтвердили 115 випадків інфікування коронавірусом COVID-19. Підтверджено 67 випадків зараження коронавірусом у Донецькій області, 48 випадків – у Луганській.
  • Окупанти мають намір закрити Луганськ на в'їзд і виїзд з 30 квітня. Окрім того, у місті закриють заклади харчування і зупинять громадський транспорт.