Про це понтифік заявив під час розмови з журналістами на борту свого літака. Він повертався з 3-денної поїздки до Казахстану, де брав участь у конгресі релігійних лідерів.
Франциск також закликав Київ бути відкритим до можливого діалогу, навіть якщо він може бути важким та обтяжливим для української сторони.
Цікаво "Нехай поживе тут місяць": Давидюк сказав, як змусити Папу Римського змінити думку щодо війни
Папа Римський "схвалив" надання зброї для України
Папа Римський заявив, що скерування зброї для України було політичним рішенням, яке є морально прийнятним. Він додав, що принципи Римо-католицької церкви – "справедливої війни" – дозволяють пропорційне використання смертоносної зброї для самозахисту від держави-агресорки.
Самооборона – це не лише закон, але й вияв любові до Батьківщини. Хто не захищає себе, хто чогось не захищає, той її не любить. А той, хто захищає, любить,
– додав понтифік.
За його словами, постачання зброї може бути аморальним, якщо наміром є спровокувати нову війну або продати зброю, яка країні більше не потрібна.
"Мотивація – це те, що значною мірою визначає моральність цієї дії", – пояснив Папа.
Думка Папи про переговори України та росії
Журналісти також запитали його про доцільність переговорів України та росії, яка на неї напала, а також про те, чи існує "червона лінія" для країни-агресорки, після перетину якої з нею не розпочинатимуть діалогу.
Завжди важко зрозуміти діалог країн, які почали війну... Це важко, але цього не варто відкидати. Я б не виключав діалогу з будь-якою силою, яка воює, навіть з агресором... Іноді доводиться вести такі переговори. Це "погано пахне", але це потрібно робити,
– відповів Папа.
Він використав італійське слово "puzza", що означає "сморід". Його вживають в розмовній мові, щоб описати те, чого не хотілося б робити.
"Діалог – це завжди крок вперед, з простягнутою рукою, завжди. Бо інакше ми закриваємо єдині розумні двері до миру", – зауважив понтифік.
Він підсумував, що інколи агресори не сприймають переговорів, проте це не означає, що їх не слід проводити. Адже це завжди йде на користь тому, хто пропонує.
Варто подивитися – Папа Римський знову втрапив у скандал: відео