У своєму зверненні до прокуратури депутати зажадали провести кримінальне розслідування спроби узурпації влади "організованою злочинною групою, очолюваною Додоном". Відповідне звернення вони подали 24 квітня.

Важливо Політична криза в Молдові: Кулеба підтримав Санду

Узурпація влади у Молдові: взаємні звинувачення

Депутати зажадали з'ясувати, чи не причетні до узурпації депутат Ілан Шор і екслідер Демократичної партії Володимир Плахотнюк, що перебуває в розшуку. Так депутати від PAS Сергій Литвиненко та Вірджілом Писларюк відреагували на скасування указу про призначення Домніка Маноле суддею.

Важливо, що партія соціалістів Молдови, до якої входить Додон, і Pentru Moldova 23 квітня схвалили проєкт постанови парламенту про "узурпацію влади конституційним судом на користь політичних інтересів Санду". Відтак виходить, що парламент звинувачує Санду в захопленні влади, а Санду – депутатів опозиції.

Відзначимо, що Мая Санду після засідання Вищої ради безпеки попросила прокуратуру розслідувати можливу спробу узурпації влади парламентом. Санду повідомила, що запросила від правоохоронних органів і національної армії не брати участь в неконституційних діях і не виконувати незаконних наказів.

Політична криза у Молдові: головне

  • У країні досить напружена ситуація. Усе через те, що на заміну проросійському президенту Ігорю Додону прийшла проєвропейська Майя Санду.
  • Санду вже кілька місяців добивається розпуску парламенту, бо вважає, що той себе дискредитував.
  • Однак експрезидент Додон та його союзники пішли в опозицію до Санду і намагаються завадити їй розпустити парламент.
  • Упродовж 45 днів парламент не провів засідання задля утвердження уряду через відсутність кворуму. Депутати Партії соціалістів та їхні союзники покинули засідання.
  • 15 квітня Конституційний суд Молдови розглянув запит Санду і вирішив розпустити парламент.