Про це в ефірі телемарафону повідомив речник ГУР Андрій Юсов. Він додав, що всі розуміють спроможності Росії станом на зараз, однак ворог досі небезпечний.

Дивіться також Воювати не можна зупинятися․ Як змінилися військові спроможності Росії з 24 лютого 2022 року

Ракетний потенціал Росії впав

Російський генерал Суровікін минулого року бездумно та безконтрольно використовував ракетні запаси окупантів. Тоді по Україні могли запустити 100 – 120 ракет, але бажаного ефекту росіяни так і не досягли. Натомість вони навпаки, виснажили свої резерви. Попри це ворог залишається небезпечним

Якщо ми бачимо паузу з використання ракетних озброєнь, паузу в ракетних ударів, то відбувається накопичення. І це накопичення рано чи пізно буде використане, цей арсенал буде використаний,
– наголосив представник ГУР.

Також Юсов розповів, що ворог задля безпеки намагається розосередити своє виробництво – в тому числі й ракетного озброєння. Попередні точки чудово знають українці, тому відкриття нових нічого не означає.

Росіяни підвищили виробництво озброєння, якщо порівнювати з початком повномасштабного вторгнення. Однак це не означає, що Росія найближчим часом повернеться до тої кількості ракет, що вони мали станом на 24 лютого. Але не варто сподіватися, що ворог припинить атакувати інфраструктуру.

Тиша в масованих атаках

  • У ВМС розповіли, що в жодному з трьох морів, включаючи Середземноморя, взагалі немає носіїв крилатих ракет. Певним чином саме через це повітряні тривоги почали лунати рідше.
  • Потужних атак від окупантів слід очікувати ближче до початку зими, адже, ймовірно, росіяни зробили висновки з минулорічної терористичної компанії. Росіяни будуть використовувати чинник низьких температур, а не початок опалювального сезону або якийсь інший
  • В Україні вже готуються до можливих атак Росії по енергетичній інфраструктурі. Ще влітку 2023 року сформували технічні рішення, захист, який має убезпечити об'єкти від дронів та ракет.