Про це в ефірі 24 Каналу відзначив ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін. Він сказав, що Україна та Китай розділяють деякі принципи щодо суверенітету і це є об'єднуючим фактором.
Дивіться також Ця розмова більше була потрібна Сі, ніж Зеленському: чи намагається Пекін зірвати контрнаступ
Тролінг Путіна
Після розмови двох очільників держав, Китай призначив спецпредставника в Україні. Ним став Лі Хуей – колишній посол країни в Росії. Павло Клімкін вважає, що китайці отримали своєрідний карт-бланш на його роботу.
"Це експосол Росії, він 10 років там був. Це тонкий, але неприхований тролінг на адресу Путіна. Тобто людина, яка знає всі нюанси і слабкості російської системи, окремих її представників, клани розуміє. Людина, яка може бути ефективна", – відзначив він.
Михайло Шейтельман прокоментував реакцію Кремля на розмову: дивитись відео
"Руській мір" не принесе
Нікому не треба пояснювати, який вплив має російська пропаганда навіть на здорових людей. Утім, не на китайців, упевнений Клімкін. Тому боятися, що Лі Хуей може принести "руській мір" не варто.
В Китаї всі прокитайські. Він не проросійський, я запитав по своїх джерелах. Всі кажуть, що з точки зору позиціонування у нього все нормально. На китайців не діє російська пропаганда. Тим більше на послів такого рангу. Китайці – це інша ментальність. На них своя пропаганда діє,
– резюмував він.
Лі Хуей: що відомо про спецпредставника Китаю
- Лі Хуей раніше був директором департаменту Європи і Центральної Азії, заступником міністра закордонних справ Китаю. З 2009 до 2019 року він був послом Китаю в Росії. Це може бути гарна фігура, яка допоможе встановити в Україні мир – експерт.
- Своїм рішенням Китай, ймовірно, хоче розібратися у ситуації на місці. І саме Лі Хуей стане пов'язуючим ланцюжком. Ймовірно, він не буде протидіяти українському контрнаступу.
- Китайці ще не називають війну в Україні війною, утім останні події продемонстрували деяке потепління в китайських ЗМІ щодо риторики у цій ситуації.