Про це 24 Каналу заявив політолог Ігор Рейтерович. Він додав, що ця розмова відбулась, як реакція Китаю на міжнародний скандал, який виник через висловлювання китайського посла у Франції щодо сумнівності суверенітету колишніх радянських республік.
Дивіться також Чи скресла крига і чого чекати далі: що китайські ЗМІ пишуть про розмову Зеленського та Сі
Китай був більше зацікавлений у розмові
Рейтерович вважає, що таким чином лідер Китаю намагався "збити" негатив. При цьому, китайська сторона зазначає, що розмова відбулась з ініціативи української сторони. Хоча насправді у цій ситуації у прямому спілкуванні лідерів обох країн був більше зацікавлений Сі Цзіньпін, ніж Володимир Зеленський.
Це реакція Китаю на той галас, який здійнявся після візиту Макрона і після заяв посла Китаю у Франції. Їм треба було збивати негатив, який виник в сторону Китаю,
– наголосив політолог.
Ігор Рейтерович про розмову Зеленського та Сі Цзіньпіна: дивитись відео
Спроба розібратись у ситуації на місці
Рейтерович нагадав, як у Другу світові війну, коли США ще не брали у ній участь, президент Рузвельт відправив спецпредставників у різні європейські країни та в СРСР. Спецпредставники мали краще розібратись у ситуації на місці.
Він не вважає, що візит цього спецпредставника буде спробою завадити українському контрнаступу і, що ця розмова є намаганням Китаю посадити за стіл переговорів обидві сторони.
"Хоча в пострелізі китайської сторони не згадується виведення російських військ, а війну називають "кризою в Україні", там все-таки наголошується на дотриманні принципів і положень ООН, в тому числі й на підтримці територіальної цілісності. Вони залишили собі шпаринку для подальших заяв, в залежності від того, як буде змінюватись ситуація на фронті", – зазначив Рейтерович.
Телефонна розмова Сі та Зеленського
- Після розмови президента України та лідера КНР Сі Цзіньпіна Володимир Зеленський призначив Павла Рябікіна Надзвичайним і Повноважним Послом України в Китаї. Натомість Пекін планує відправити до України спеціального представника у справах Євразії.
- Ним стане Лі Хуей, який раніше був директором департаменту Європи і Центральної Азії, був заступником міністра закордонних справ Китаю. З 2009 до 2019 року він був послом у Китаю в Росії.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг привітав телефонну розмову обох лідерів, але зауважив, що Китаю слід "краще зрозуміти" перспективи України.