Про це 24 Каналу розповіла нардепка, керівниця ТСК для контролю використання озброєння Олександра Устінова. Вона додала, що досі жодна країна не подала запит до США на передачу літаків F-16.

Важливо Літаків під час літньо-осінньої кампанії не буде: чому Захід затягує із передачею авіації

Розтягується у часі

Як зазначила Устінова, рішення про навчання українських пілотів ухвалене, однак поки що вони ще не розпочалися.

"Наскільки мені відомо, базові навчання для першої серії пілотів розпочнуться у серпні", – сказала керівниця ТСК для контролю використання озброєння.

Наразі немає чіткого розуміння, де будуть навчатися пілоти. Бельгія пропонувала свої навчальні бази, але вони можуть взяти на тренування малу кількість пілотів. Можливо, доведеться дочекатися, коли добудується база у Румунії.

"Це все розтягується в часі мінімум на пів року, більше ніж ми цього очікували", – додала Устінова.

Коли українські пілоти розпочнуть навчання на F-16: дивіться відео

Чи дадуть Україні ATACMS

На думку нардепки, питання щодо передачі ATACMS теж найближчим часом буде вирішене – нам нададуть ракети. У цьому Україні дуже допомогли британці, коли надали свої далекобійні ракети Storm Shadow, які ми вже використовуємо.

Британці – це ті, хто пробивають стіну недовіри. Вони перші сказали, що нададуть танки. Після цього була заява США та Німеччини про надання ABRAMS та Leopard,
– розповіла керівник ТСК для контролю використання озброєння.

Щодо ATACMS виникла технічна проблема. Адже навіть на території США цих ракет не така велика кількість, тож зараз американці намагаються зрозуміти чи є достатня кількість ракет, аби передати їх Україні.

"Хоча навіть 5 штук мали б для нас дуже важливе значення", – наголосила Устінова.

Що відомо про передачу Україні винищувачів F-16

  • Голова Військового комітету НАТО Роб Бауер заявив, що Україна не отримає літаки F-16 до завершення контрнаступу. Адже необхідно підготувати пілотів і технічний персонал, а також налагодити логістику.
  • Володимир Зеленський в інтерв'ю поділився припущеннями, що за шість – сім місяців Україна матиме перші літаки F-16.
  • Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що для успішного контрнаступу Україні потрібно більше зброї, зокрема сучасні винищувачі – "не 120, але хоча б обмежена кількість".