Плюсів вступу у ЄС дуже багато. Насамперед ми змушені будемо провести якісні реформи. Однак певні мінуси можуть виникнути також. Про це 24 каналу сказав політолог Максим Ялі.

Увага Статус кандидата у члени ЄС: у Зеленського пояснили, що це означає для України

За його словами, статус кандидата у члени Євросоюзу не є гарантією приєднання до ЄС. Як приклад цьому – Туреччина, яка у 1999 році отримала статус кандидата, але досі не приєдналась. Тоді були величезні суперечки та скандали між державами.

Попри величезне бажання та потребу України вступити у ЄС, є й певні негативні аспекти вступу, але їх менше ніж переваг.

Багато жінок та дітей, які зараз вимушено перебувають у ЄС, розуміють, що є величезна кількість і плюсів в Україні,
– зазначив Ялі.

А саме – відсутність такої великої бюрократії й норм, які гальмують економічний розвиток.

"По друге, ми "передамо" частину власного суверенітету. Тобто вказівки, укази, рішення Брюселля будуть привілеювати над українським законодавством та рішеннями. Це величезний мінус", – вважає політолог.

Тож ми можемо бути дещо обмеженні у прийнятті власних рішень. На цьому етапі ми будемо економічно залежати від надання фінансової допомоги, якщо ми вступимо.

Які плюси інтеграції України в ЄС

В Європейський Союз входять більшість розвинутих країн Європи. Перш за все ЄС надає всім своїм членам право користуватися усіма принципами та свободами, які дозволяють побудувати вільну й заможну державу. Бути в ЄС, означає "сидіти за одним столом" з представниками цивілізованого світу.

  • Економічний розвиток. ЄС – це відкриття ринків. Збільшення експорту, що дає нарощування виробництва, а отже і створює нові робочі місця.
  • Освіта. Українські студенти й школярі матимуть можливість навчатися за кордоном, а українська система освіти буде тягнутися до європейських стандартів.
  • Захист прав споживачів та права людини. В ЄС суворо слідкують за тим, щоб інформація на упаковці продуктів відповідала дійсності й якості товарів.
  • Захист від корупції. ЄС вимагає від країн-претендентів жорсткого переслідування корупції.
  • Робота в ЄС. Українці отримають можливість не тільки їздити на заробітки в ЄС, а й пропонувати себе як спеціалістів у всіх галузях на рівні з європейцями, отримувати досвід й передавати його українським підприємствам.

Коли приймуть рішення щодо кандидатства України в ЄС

  • Єврокомісія рекомендувала Раді ЄС надати Україні статус кандидата у члени Євросоюзу. Тож шанси на те, що Україна отримає його вже наприкінці червня 2022 року, збільшуються.
  • 17 червня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Єврокомісія рекомендує надати Україні статус кандидата в члени ЄС.
  • Остаточне рішення щодо того, чи надавати Україні статус країни кандидата в ЄС, планують ухвалити під час саміту, який відбудеться 23 – 24 червня.
  • Зауважимо, що Єврокомісія рекомендує надати статус кандидата у члени ЄС і Молдові. А ось Грузії – ні. Але зазначається, що вона ще має шанс.

До слова – експерт сказав, скільки країн проголосують за кандидатство України в ЄС: дивіться відео