Про це 24 Каналу сказав радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк. За його словами, нині ми маємо абсолютно коректну поведінку Німеччини щодо передачі Україні всього необхідного.

Зверніть увагу Перелам остаточно стався, – Подоляк припустив, скільки танків скоро матиме Україна

У чому помилка Німеччини щодо Росії

Подоляк вважає, що ми маємо справедливо ставитися до Німеччини. Тому що вона проробила колосальну роботу над собою. Раніше це була країна, яка адвокатувала Росію в Європі. Тобто у Берліні говорили про те, що Москву треба долучити до європейських ринків, зробити її партнером.

За його словами, німці думали, що, якщо вони втягнуть Росію в європейський бізнес, інтегрують її в сировинну та в інші види економіки, то Москва буде зацікавлена в тому, щоб убезпечити Європу не лише від якихось масштабних, а й локальних конфліктів.

Просто ми з вами розуміємо природу Росії як такої. Для Росії якраз-таки немає економіки – є надприбутки для того, щоб купити яхту, але економіки як інструменту впливу не існує,
– наголосив Подоляк.

Він зауважив, що для росіян існує лише такий інструмент впливу, як війна, шантаж, політичне вбивство, втручання й пропагандистська робота. Тому що вони керуються принципом "розділяй і володарюй", який побудований на насиллі, тому що це природа російської державності.

Адже, пояснив Подоляк, насильство – це єдиний шанс для їхнього існування. Тому що так Росія контролює свій внутрішній простір. Зокрема, влада говорить своєму населенню, що воно живе у багнюці, зате має велич Росії. Тобто вона продає це як концепцію стримування внутрішніх протиріч.

Подоляк сказав, що означає заява Шольца щодо постачання Україні винищувачів: дивіться відео

Чи справді Німеччина не передасть Україні винищувачі

Він зауважив, що Німеччина, й особливо Олаф Шольц, еволюційно змінювалися, хоч і не так швидко, як нам би хотілося. Українці ж ухвалюють рішення доволі швидко, тому що розуміють цей час краще за багатьох. Адже ми юна державність і можемо бути таким собі потягом Європи, пояснити, що за все треба платити ціну й потрібно дуже швидко ухвалювати рішення.

На його думку, німці зрозуміли, що концепція втягнути Росію в Європу, була помилкою. Як і те, щоб узагалі мати з нею партнерські відносини та робити росіян партнерами в своїх бізнесах. Берлін зараз спробує спокутувати цю помилку та відновити правильні інформаційні наративи в Європі, а саме – що безпека може бути лише без Росії, й тільки за суттєво послабленої Москви.

Тому, за словами радника голови Офісу Президента, заяву Шольца про те, що Німеччина не надасть Україні винищувачі, не варто сприймати як категоричну відмову.

От "ні-ні-ні", перекладаючи з німецької, – це означає "так-так-так", тільки через певний час,
– вважає Подоляк.

Він додав, що нині ми маємо абсолютно коректну поведінку Німеччини з погляду передачі Україні всього необхідного.

Більше про допомогу Україні від Німеччини