Про це у мережі повідомив очільник Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба. Він зазначив, що засідання має відбутися протягом 48 годин.

Читайте також Кулеба ініціював український тиждень в ОБСЄ, аби знизити напругу з Росією

Київ просить провести засідання постійної ради та форуму ОБСЄ

Кулеба наголосив, що Україна продовжує вимагати прозорості від Росії, яка відмовилася брати участь у зустрічі в межах Віденського документа.

Тепер просимо провести спільне засідання постійної ради та форуму зі співробітництва в галузі безпеки ОБСЄ для вироблення подальших кроків,
– зазначив міністр.

Глава МЗС також закликав Москву врахувати законну стурбованість країн-учасниць і використовувати інструменти ОБСЄ для розрядки напруженості, викликаної військовою діяльністю біля українських кордонів. Кулеба пояснив, що Києву заяв про виведення військ недостатньо, потрібні прозорість і факти.

Запит Києва до Москви про російські війська: що відомо

  • Україна 11 лютого звернулася до Росії з вимогою пояснити військові навчання біля українських кордонів. Кремль протягом 48 годин мав надати Києву всю інформацію про свої війська як поблизу межі з Україною, так і на території тимчасово окупованого Криму. Це передбачено у положеннях Віденського документа.
  • Час на відповідь закінчився 13 лютого, о 14:59 за Києвом. Москва ніяк не відреагувала на запит.
  • Київ ініціював зустріч з країною-агресоркою та всіма державами-учасницями Віденського документа. Однак Росія не погодилася брати у ній участь.
  • Згодом стало відомо, що у Кремлі таки видали якусь реакцію. Там запит України про військові навчання назвали "неприйнятним".

Це може вас зацікавити – про загрозу припинення діяльності ОБСЄ: дивіться відео

Текст допису Дмитра Кулеби:

Ми продовжуємо вимагати прозорості від Росії, яка відмовилася брати участь у вчорашньому засіданні у межах Віденського документа. Тепер Україна просить провести спільне засідання постійної ради та форуму з безпекового співробітництва ОБСЄ протягом 48 годин для опрацювання подальших кроків.
Вчергове закликаємо Російську Федерацію відповісти на правомірні занепокоєння держав-підписантів, використати інструменти ОБСЄ для зниження напруги, яку створила військова діяльність РФ поблизу кордону України. Заяв про відведення недостатньо. Необхідна прозорість та факти