Про це 24 Каналу розповів російський опозиційний політик Геннадій Гудков. На його думку, Кремль спускає на гальма невигідний для себе інцидент, у якому він також винен.

Дивіться також СБУ викрила на антиукраїнській діяльності угрупування АллатРа: підозру вручили керівництву секти

Наслідки заворушень у Махачкалі

Протестний потенціал, який мали учасники погрому, міг кинути виклик російській владі. Однак, на щастя для неї, цей протест був спрямований не проти влади, а проти уявної загрози, створеної медіа.

За участь в погромах Росія затримує протестувальників на 3 – 5 діб, так, ніби це звичайне хуліганство. Хоча за російськими мірками, дії погромників – це страшний злочин, масове заворушення й непокора правоохоронцями,
– зазначив Гудков.

Ця практика дуже контрастує з тим, що навіть за найменший опір міліції можна отримати 5-річний термін. Відповідно, Кремль застосовує подвійні стандарти в інтерпретації своїх же законів, намагаючись спустити ситуацію на гальма.

Що означають чергові стихійні виступи на Росії

Під час погромів бездіяльними лишались усі представники влади, які навіть не намагалися зупинити погромників. Жоден із них не вийшов до народу для того, щоб провести перемовини, оскільки боявся за своє життя.

"Росія намагалась використати антисемітизм як об’єднавчу силу, намагаючись пограти на ресентименті своїх громадян. Однак Кремль втратив контроль, і виявилось, що руйнувальний потенціал простолюду є велетенським", – переконаний російський політик.

Геннадій Гудков про погроми в Махачкалі: дивіться відео

Погром у Махачкалі викликає асоціації із заколотом Пригожина своєю стихійністю і ніким не контрольованою агресією. Нездатність влади швидко зупинити протести поставила її в принизливе становище, показавши, що вона не здатна контролювати деструктивні для себе процеси.

Що відбувається в Росії зараз

  • Нестабільною ситуацією на Кавказі намагається скористатися Рамзан Кадиров. Щоб вислужитися перед Путіним і вдати з себе жорсткого керівника, він саморекламно "віддав наказ" стріляти на ураження у випадку заворушень.
  • Зрештою, саме тому Кадиров намагається посилити свої військові спроможності, адже Кремль не контролює ситуацію, і у випадку силової боротьби в Москві чеченський ставленик зможе покластися лише на самого себе.
  • Водночас попри суттєві внутрішні проблеми Росія намагається вкотре розіграти карту ядерної зброї, скасувавши ратифікацію договору про заборону ядерних випробувань. Незадовго до цього ЗМІ та ГУР повідомляли, що агресор готується випробувати свої ракети у Сибіру.