Про це повідомили 21 травня на сторінці премії. Чернов та Малолєтка є кореспондентами Associated Press, які перебували у заблокованому Маріуполі та показували світу звірства, які вчиняють росіяни.
До теми Розруха, рови з вбитими й перелякані діти: журналісти показали у фото жахи Маріуполя
З Маріуполя поїхали всі журналісти, але фотографи вирішили там залишитись.
"Ми ухвалили рішення ще до війни приїхати в Маріуполь і залишатись там до моменту, коли можемо бути. Це важливе рішення для нашої роботи та України", – сказав Чернов.
"Якби ми поїхали, то українці багато чого б не побачили. Ми переживали все разом з маріупольцями", – додав Малолєтка.
Церемонія нагородження лауреатів премії: дивіться відео
Хто ще був у фіналі
Також фіналістами стали редактор "Європейської правди" Сергій Сидоренко та головна редакторка "Громадського радіо" Тетяна Трощинська. Крім цього, вперше в історії Премії імені Георгія Ґонґадзе запровадили Спеціальну відзнаку. Нею посмертно нагородили фотожурналіста Макса Левіна "за визначний внесок у розвиток української фотографії, відданість професії і відвагу". На нагороджені була його мама.
Що відомо про Макса Левіна
Левін був журналістом та фотодокументалістом. Він працював у зоні бойових дій на Київщині. Під час роботи у Левіна зумисно двічі вистрілив російський окупант.
Журналістові було 40 років. У Левіна залишилась сім'я – четверо неповнолітніх синів, дружина та літні батьки. Його світлини публікували такі медіа: BBC, Reuters, Associated Press, УНІАН, Громадське, Wall Street Journal, TIME, Радіо Свобода (RFE/RL), Breaking news Poland, EU AGENDA, Vatican news.
Більшість проєктів Макса були пов'язані з агресією Росії проти України. У 2015 році він отримав від Петра Порошенка нагороду – орден "За заслуги" ІІІ ступеня.