Як пише видання Рrostir.pl, основою резолюції став проект правлячої партії "Право і справедливість". Після прийняття поправок проект підкреслює, що злочин мав місце в 1943-1945 роках, а не, як було спочатку, в 1939-1945 роках.
В результаті геноциду в 1943-1945 роках було вбито більше ста тисяч громадян Другої Речі Посполитої, в основному селян. Їх точна кількість поки не відома,
– йдеться в документі.
Водночас польські депутати підкреслюють, що під час Другої світової війни на цій території зіткнулися дві тоталітарні системи – Третій Рейх і Радянський Союз. Дії цих країн сприяли розпалюванню ненависті щодо етнічних і релігійних меншин.
Читайте також: Волинська трагедія: чому знову розгорівся конфлікт між Україною і Польщею
Об'єднані комісії протягом першого читання вказали, що в 1943-45 роках загинули представники і інших національностей, в тому числі українці, "які стали на захист жертв". Парламент висловив їм свою вдячність і закликав президента вшанувати цих людей державними нагородами.
Також відзначено, що пам'ятаючи про злочини українських націоналістів, не можна мовчати і "релятивізувати польську відповідь", в результаті якої загинули цивільні українці.
У резолюції також висловлюється солідарність з Україною, яка зараз бореться із зовнішнім агресором за територіальну цілісність. Підкреслюється, що єдиним шляхом до істини є шлях до примирення.
Друге читання резолюції відбудеться в середу, 20 липня.
Читайте також: Міністр оборони Польщі звинуватив Росію у Волинській трагедії
Нагадаємо, Сенат Польщі (Верхня палата парламенту) раніше закликав Сейм визнати "Волинську трагедію 1939-1945 років" геноцидом.
Міністерство закордонних справ України закликало утриматися від політизації цього питання.
Довідка: Волинська трагедія, яку у Польщі частіше називають "Волинською різаниною" – це обопільні етнічні чистки українського та польського населення, які здійснювали Українська Повстанська Армія та польська Армія Крайова в час Другої світової війни у 1943 році на Волині.