Представники спостережної місії заявляють, що сигнал їх апарату глушили, тому ледь не втратили контроль над ним.

Читайте також: Бойовики вкотре обстріляли безпілотник СММ ОБСЄ

Тож зафіксувати те, що відбувається на території в районі містечка Корсунь, що неподалік Донецька спостерігачі не змогли.

Це вже не вперше російські найманці намагаються завадити роботі ОБСЄ. Перешкоджають моніторингу неконтрольованої ділянки російсько-українського кордону, не пускають на деякі території. А наприкінці жовтня бойовики знищили безпілотник місії.

Причетність Росії до цього визнали вже 40 країн ЄС. І опублікували офіційну заяву, де провину покладають саме на Кремль і підконтрольних йому найманців. У ЄС нагадали, що будь-яке перешкоджання роботі ОБСЄ "йде всупереч букві й духу Мінських домовленостей". Тож вимагають від Москви пояснень.

Нагадаємо, нещодавно за 70 кілометрів від Донецька спостерігачі СММ ОБСЄ виявили зенітно-ракетний комплекс "Оса", а зафіксував його саме безпілотник спостережної місії.

Чим займається місія ОБСЄ в Україні?Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) займається контролем за озброєннями, питаннями миру та прав людини. Її учасниками є 57 країн, розташованих переважно у Європі, а також країни-колишні члени СРСР та США з Канадою.
В Україні організація відома, у першу чергу, своєю моніторинговою місією на Донбасі. Вона почала свою роботу 21 березня 2014 року у зв'язку із військовими діями на сході. Її основні завдання – це неупереджено і об'єктивно спостерігати та звітувати про ситуацію в Україні, а також сприяти діалогу між усіма сторонами конфлікту. Тобто місія фактично уповноважена лише фіксувати правопорушення, а не запобігати їм. Місія складається з неозброєних цивільних спостерігачів, а також міжнародних працівників з держав-учасниць ОБСЄ. Їм допомагають співробітники з України.