Хоч Володимир Зеленський ще 29 грудня 2020 року підписав відповідний указ. Він дав звання Героя України з відзначенням ордена "Золота Зірка" усім членам екіпажу рейсу Тегеран – Київ.

До теми Ідеальний батько, чоловік, друг: кум розповів про загиблого в катастрофі МАУ пілота Наумкіна

Для родичів ситуація з медалями образлива

Ексцивільна дружина старшого бортпровідника розповіла, що питання про те, чи потрібно було давати нагороду Героя України не обговорюється. Коли зібрали всіх родичів у Києві 8 січня 2021 року, то в останній момент все скасували та нагороди досі не вручили.

Мама плаче та каже, що медаль їй не потрібна. Вона сина не поверне. Проте це так образливо для них. Пообіцяли "на папері" й не зробили,
– наголосила Крістіна Александрович.

Також вдова командира екіпажу Володимира Гапоненка пригадала, що немає й обіцяного пам'ятника. Зокрема, тільки у київському парку "Вербовий гай" встановили сірий гранітний камінь під назвою рейсу. "Навколо облаштували сквер та висадили 176 дерев", – зауважила вона.

Катастрофа літака МАУ: головне

  • Іранські військові збили ракетами літак МАУ 8 січня 2021 року у небі Тегерана. Загинули 167 пасажирів та 9 членів екіпажу.
  • Серед загиблих 11 українців – 9 членів екіпажу і 2 пасажири. Більшість інших загиблих – громадяни Ірану.
  • Влада Ірану тільки 11 січня підтвердила справжню причину авіакатастрофи. Відтоді країни, громадяни яких загинули у катастрофі, намагаються добитися від Ірану належної компенсації. Тегеран на якісь суми давав згоду, але вкрай незначні.
  • Слідчі у справі про збиття літака "Міжнародних авіаліній України" заявили, що знають імена ймовірних виконавців злочину. Проте іранський бік не надає належного сприяння під час процесуальних дій.


Авіакатастрофа МАУ в Ірані / Інфографіка 24 каналу

Дізнайтесь більше – що відомо про загиблих українців: дивіться відео