До Державного бюро розслідувань п'ятого президента 31 січня викликали у рамках "вугільної справи". Однак вже менш ніж через 20 хвилин після прибуття він вийшов з будівлі.

Читайте також Зеленський згадав Порошенка у розмові з іноземними ЗМІ

Порошенко відмовився від дачі показів слідчому та покинув приміщення ДБР. Також він відмовився підписувати протокол, що документально зафіксовано,
– зазначили у Бюро.

"Відмова співпрацювати зі слідством може свідчити про те, що Порошенко усвідомлює свою провину і тому намагається зірвати проведення законних процесуальних дій", – наголосили у відомстві.

Правоохоронці також додали, що про наступну дату виклику політика буде повідомлено додатково.

Цікавим є те, що Державне бюро розслідувань вже призначало Порошенкові допит 24 січня. Проте, тоді п'ятий президент не дочекався слідчого та покинув приміщення через 7 хвилин.

"Вугільна справа": що відомо

  • Порошенку 20 грудня 2021 року повідомили про підозру в державній зраді. Вона стосується постачання вугілля на українські ТЕЦ з окупованих територій Донеччини та Луганщини.
  • У Державному бюро розслідувань намагалися викликати політика на допит, але він втік за кордон. Згодом правоохоронці оприлюднили докази, що парламентар, ймовірно, не планував свій візит заздалегідь. Адже придбав квиток на літак вже після вручення повістки.
  • Печерський районний суд Києва 6 січня арештував майно народного депутата. Вже 19 січня Порошенку обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.
  • Офіс генпрокурора 21 січня подав скаргу на запобіжку. Там не погоджувалися з тим, що нардепа відпустили під особисте зобов'язання. Вони вважали таке покарання занадто м'яким і вимагали взяти Порошенка під варту з альтернативою внесення застави в 1 мільярд гривень.
  • Окрім цього, Державне бюро розслідувань закликало п'ятого президента співпрацювати зі слідством. У ДБР наголошували й на важливості дотримання запобіжного заходу.