Перше обговорення прізвища Сенцова було через два тижні після його незаконного арешту, про це сказав п’ятий президент в інтерв'ю Яніні Соколовій.
Це цікаво: Я нічого не боюся, – Порошенко про ризик сісти у в'язницю
Порошенко нагадав, що у той час, в червні 2014 року, були затримані два російські журналісти.
Путін під час розмови поставив це питання, і я кажу: "Відпускаєте Сенцова і тих, кого затримали, я відпускаю журналістів,
– сказав Порошенко.
За словами Порошенка, Путін погодився, однак "попросив зробити перший крок". Тоді очільник Кремля зажадав відпустити журналістів, а потім пообіцяв "негайно розглянути питання із Сенцовим".
"Це дуже добре і на всі п'ять років навчило, як треба ставитись до таких обіцянок. Було прийнято рішення звільнити цих журналістів. І після цього я телефоную пану Путіну, кажу питання про Сенцова та інших", – пригадав Порошенко.
Однак тоді Путін відповів, що йому принесли документи, що затримані українці – "терористи". Також Порошенко пояснив, що протягом 5 років Путін категорично відмовлявся обговорювати питання звільнення Сенцова, незважаючи на шалений тиск.Він додав, що "це не в руках Медведчука, не в руках Зеленського, і не в руках Порошенка".
Путін розглядав заручників, як розмінну монету, якою він купував можливе скасування санкцій. Або нею він намагався підтримати когось, наприклад Медведчука, або ударити по комусь, наприклад по Порошенку,
– вважає п’ятий президент.
Коментуючи нещодавнє звільнення моряків, Порошенко сказав, що "далі тягнути не було сенсу".
Важливо: Сенцов до українців: Як можна ворогувати один з одним, якщо у нас є Путін
До України 7 вересня повернулися 24 захопленими Росією моряками та 11 в'язнів Кремля, серед яких – Олег Сенцов. Обмін полоненими з Росією відбувся за схемою "35 на 35". Серед утримуваних в Україні осіб, яких передали РФ, опинився і Володимир Цемах – його вважають основною вимогою Путіна.
Які бранці Кремля повернулися до України / Інфографіка 24 каналу
Які 24 військовополонені моряки повернулися до України / Інфографіка 24 каналу