Ані Володимир Зеленський, ані інші чиновники на засідання суду не прийшли. Їхні інтереси представляли адвокати, повідомляє 24 канал.

Важливо Зеленського оштрафували за порушення карантину в Хмельницькому

Водночас місцеве видання Ye.ua, з посиланням на рішення судді, повідомляє, що поки постанова не набула законної сили, її можуть оскаржити в апеляційній інстанції.

Щодо штрафу для Володимира Зеленського – суд ухвалив рішення звернутися до Верховного суду за роз'ясненнями через імунітет глави держави.

Порушення Зеленським карантину: коротко

Цей інцидент трапився ще 3 червня. Тоді Президент України під час свого візиту в Хмельницьку область разом зі своєю делегацією зайшов у кафе випити кави. Робота кафе всередині закладу мала відновитися лише з 5 червня.

Тоді з Зеленським були ще кілька чиновників:

  • керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак,
  • його перший заступник Сергій Трофімов,
  • головний санітарний лікар України Віктор Ляшко,
  • голову Хмельницької ОДА Дмитро Габінет,
  • хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

Сам Володимир Зеленський, реагуючи на критику, зазначив, що готовий заплатити штраф за порушення карантину. До слова, у передвиборчій кампанії він обіцяв скласти повноваження президента у разі порушення закону.

Міського голову й очільника Хмельницької ОДА вже оштрафували на 17 тисяч.

Засідання суду через порушення карантину Зеленським: дивіться відео

Що передбачає імунітет Президента України

Передовсім слід зазначити, що недоторканність є складовою конституційного статусу Президента України. Вона повинна гарантувати можливість здійснення повноважень глави держави.

Імунітет діє лише на час повноважень і звільняє президента від кримінальної відповідальності. Про це у своєму рішенні ще у 2003 році говорив Конституційний суд.

Втім там нічого не мовиться про адміністративну відповідальність. Справа Володимира Зеленського є саме адміністративною. Через це тут і виникли непорозуміння.

До слова, ще один безпрецедентний випадок в історії України трапився під час президентства Петра Порошенка. Тоді вперше чинний президент, який мав повний імунітет, свідчив у суді – у справі про держзраду Віктора Януковича.