У неділю, 9 липня, на Броварському шосе у Києві спалахнула пожежа, про що першими написали телеграм-канали. Згодом стало відомо, що легковий автомобіль врізався в АЗС, тому й вона загорілася. Зі слів міського голови зрозуміло, що обійшлось без жертв.

До теми Машина на великій швидкості в'їхала в колонку з пальним: нові подробиці пожежі на АЗС в Києві

Три людини госпіталізовано

На жаль, як зазначив Кличко, внаслідок цієї події в Дніпровському районі було повністю знищено заправку, її обладнання. Також постраждало три людини – зараз вони в лікарнях з опіками різного ступеня тяжкості.

Пожежа, що виникла внаслідок удару легкової автівки в заправочну колонку, повністю знищила будівлю й наземне обладнання АЗС та 8 легкових авто. Трьох постраждалих з опіками різного ступеня госпіталізували медики,
– констатував мер.

Окрім того, в Державній службі надзвичайних ситуацій уточнили, що повідомлення про пожежу на АЗС до них надійшло близько 15:10. Ліквідувати вогонь вдалось уже близько 16:35 – він охопив 1 500 квадратних метрів.

Як рятувальники приборкували полум'я на АЗС / фото ДСНС

Як гасили пожежу на АЗС в Дніпровському районі: дивіться відео ДСНС

Момент в'їжджання автівки в колонку з пальним: дивіться відео

Що робити у разі пожежі?

Від вогню не застрахований ніхто. Тому важливо в разі пожежі діяти швидко і розумно.

  • Одразу подзвоніть у місцеві пожежні служби. Зателефонуйте за номером екстреної допомоги – 101 – і надайте рятувальникам необхідну інформацію про місце загоряння.
  • Негайно покиньте будівлю або зону, де виникла пожежа. Використовуйте найдоступніший вихід, але уникайте ліфтів, оскільки вони можуть застрягти.
  • Попередьте інших людей про пожежу, якщо це безпечно зробити. Допоможіть дітям, літнім людям або особам з обмеженими можливостями у виході з будівлі.
  • Якщо дим заважає виходу, низько прогинайтеся або повзайте по підлозі, де рівень диму та токсичних газів – нижчий.
  • Якщо ваш одяг або одяг інших людей загорівся, негайно використайте вогнегасник або ковдру, щоб загасити полум'я. Також можна впасти на землю та почати перекидатися з боку на бік – це допоможе загасити полум'я.
  • За можливості зачиніть двері за собою, аби уповільнити поширення вогню. Не запирайте двері на ключ, оскільки може знадобитися швидкий доступ до приміщення для евакуації інших.
  • Якщо ви застрягли у задимленій кімнаті, заставте щілини під дверима одягом або вологою тканиною, аби стримати дим. Вікно відчиніть лише в тому випадку, якщо ви можете впевнитись, що через нього до вас не потрапить полум'я.
  • Після того як ви вийшли з будівлі, відійдіть на безпечну відстань і не наближайтесь до входу й небезпечної зони.