Таку думку в ефірі 24 Каналу висловив російський публіцист та опозиційний політик Андрій Піонтковський. За його словами, якщо Росія програє, то Китай забере собі Сибір, а у випадку поразки України – отримає Тайвань.
Читайте також Чи передавав Китай зброю Росії: Кулеба розповів про ризики для обох країн
Безпрограшна позиція Китаю
Піонтковський зазначив, що Китай не спиняв російського диктатора Владіміра Путіна нападати на Україну. Сі Цзіньпін розумів, що якщо ми програємо на очах США, то Тайвань відійде Пекіну.
Якби на очах США програла б Україна, то у Тайвані самі б принесли ключі від свого острова в Пекін. Бо на Сході такі речі одразу розуміють. Штати хочуть захищати Тайвань, організовують союз держав, яких теж хвилює агресія Китаю. Японія, Індія, Австралія – це досить потужний союз,
– сказав публіцист.
На думку опозиційного політика, коли Росія програє, то Китай зможе забрати собі Сибір, який вважає своєю землею. У такому випадку країна-агресорка стане жалюгідним васалом Пекіна.
"У випадку поразки Путіна Китай отримає Сибір. Тому Росія стає не просто молодшим братом, а жалюгідним васалом Китаю. Не знаю, чи він (Сі Цзіньпін – 24 Канал) негайно юридично оформить повернення історично китайських земель від Владивостока до Північного моря", – вважає Піонтковський.
Андрій Піонтковський наголосив, що Китаю вигідна ця війна, бо у будь-якому випадку він виграє від неї.
Піонтковський про позицію Китаю: дивіться відео
Китай зважує, чи передавати зброю Росії
- Адміністрація президента США може оприлюднили розвідувальні дані про зброю для Росії. Адже у питанні, як Китай може допомогти Кремлю стає все менше невизначеності, повідомляє Wall Street Journal.
- За даними анонімних джерел у Білому домі, адміністрація Джо Байдена розглядає можливість оприлюднення розвідувальних даних. Вони, за інформацією США, свідчать про те, що Китай зважує, чи постачати зброю для підтримки війни Росії в Україні.
- Останніми тижнями західні країни отримали дані розвідки про те, що Пекін може припинити своє попереднє обмеження на постачання зброї Росії, за словами офіційних осіб США та Європи.
- Також зазначається, що обговорення питання публічного розкриття інформації про потенційні плани Китаю відбувається напередодні засідання Радбезу ООН. Останнє присвятять якраз роковинам повномасштабного вторгнення Росії в Україну.