Політик наголосив, що Придністров’я необхідно демілітаризувати "шляхом евакуації російських військ і демілітаризації корінного населення".
Дивіться також НАТО затвердило пакет допомоги для зміцнення обороноздатності Молдови
Спочатку – демілітаризація російських вояк
Після цього слідує все інше, і дуже важлива економічна та соціальна інтеграція наших громадян, які там перебувають, але на першому місці – демілітаризація. Це залежить від багатьох речей, але в якийсь момент це буде вирішено,
– сказав Речан.
Прем'єр-міністр зауважив, що в Молдові триває гібридна війна, в якій Росія намагається "захопити демократичні процеси", а також відвернути країну від ЄС.
"Небезпеки зростають, але інституції здатні впоратися. Ми повинні подбати про небезпеки дестабілізації, громадського порядку, нападів на деякі інституції, гібридної війни, дезінформації, збурення тривоги в суспільстві, міжнаціональної ненависті", – зауважив прем'єр.
Нейтралітет не захистить
Наприкінці політик додав, що Кишинів взяв на себе нейтралітет, однак російська армія все ще перебуває в Придністровському регіоні.
"Нейтралітет – це інструмент зовнішньої політики, не більше. Він не може вас захистити, коли на вас нападають. Він діє, якщо абсолютно всі учасники, щодо яких ви оголосили нейтралітет, поважають цей нейтралітет", – підкреслив він.
Плани Росії щодо Молдови
- Нещодавно президент Володимир Зеленський повідомив, що Росія хоче зруйнувати політичний порядок у Молдові. За його словами, українська розвідка перехопила план того, як Кремль збирається "зламати Молдову".
- 10 лютого дві російські крилаті ракети "Калібр" перетнули державний кордон України з Республікою Молдовою. Згодом у міноборони Молдови підтвердили проліт російської ракети.
- Президентка Молдови Майя Санду розповіла, що Україна передала їй плани Кремля щодо дестабілізації ситуації у Молдові. Як виявилось, окупанти готували силові дії із залученням диверсантів.