Пеллегріні нещодавно здобув крісло глави Словаччини. У День пам'яті та перемоги над нацизмом 8 травня під час промови він запропонував організувати мирні переговори для стабілізації ситуації в Україні, – про це інформує 24 Канал з посиланням на виступ президента.
Дивіться також Україна в ЄС․ Чи затягнувся процес переговорів і коли буде вступ – інтерв'ю з пані послом
Братислава "націлилась на мир"
Політик, чиї погляди критики часто називають проросійськими, наголосив: багато людей звикло до думки, що мир – це константа. Однак, за його словами, з "війною в Україні" зброя почала дзвеніти не лише в Європі, а й по інших кутках світу.
Повинен сказати, що 79 років без війни призвели до певної девальвації самого поняття "миру". Часто ми вже сприймаємо його як належне. Щось, що є назавжди й ніколи не зміниться. На жаль, у цей час ми бачимо, що це не так.
У своєму зверненні з нагоди 79 річниці закінчення Другої світової війни Пеллегріні жодного разу не сказав, що саме Росія 24 лютого 2022 року розв'язала неспровоковану загарбницьку війну проти нашої держави. Вживаючи формулювання "війна в Україні", він фактично поклав відповідальність за все на Київ.
Як зазначив президент Словаччини, нібито тривожним сигналом є те, що "дипломатія стає жорсткішою у своїй лексиці", а на Заході розпочинаються розмови про можливе введення військ в нашу державу. Пеллегріні не підтримує відповідні кроки та риторику.
Я хочу чітко закликати, щоб ми якомога швидше замінили дзвін зброї на мирні переговори. Поки не стало занадто пізно і вся ситуація не вийшла з-під контролю. Говорім про перемир'я, про мирні сценарії. Активізуймо дипломатію і сприймаймо зброю як останній крайній захід.
Дивіться також Путін і Лукашенко знову погрожують ядерною зброєю: чи повірив Захід у черговий блеф Кремля
Словацький лідер згадав про майбутній мирний саміт у Швейцарії та висловив сподівання, що це буде не останній такий захід. У цій частині промови він якраз-таки акцентував, що Братислава, столиця його країни, може стати майданчиком для перемовин.
Ми також готові запропонувати на дипломатичному рівні Братиславу, яка вже має досвід подібного саміту. Я вірю, що наше покоління впорається із завданням встановлення миру та спокою на території Східної Європи.