Таку думку 24 Каналу висловив російський опозиційний політтехнолог Аббас Галлямов, зауваживши, що російського диктатора підтримує лише третина виборців. За його словами, соціологія в Росії абсолютно недійсна, адже за незгоду з офіційною думкою людину можуть посадити в тюрму.

Дивіться також Путін може програти: як еліта планує забезпечити диктатору перемогу на виборах

Скільки людей готові проголосувати за Путіна

Росіяни брешуть соціологам, адже бояться покарань від влади, тому всі цифри, які сьогодні озвучують, є лише моделюванням соціології.

Піти й проголосувати за Путіна зараз готові не більше ніж 20% людей. Сюди я б ще додав 15% тих, які не хочуть, але все одно проголосують за нього, тому він може розраховувати хіба на третину чесних голосів – це 30 – 37% максимум,
– розповів Аббас Галлямов.

Ймовірно, цей відсоток знижуватиметься під час виборчої кампанії, хоча від неї також багато чого залежатиме. Російське суспільство не хоче тотальної мобілізації, люди сподівалися, що все вдасться зробити швидко, як у випадку із захопленням Криму. Воювати заради Донбасу, проливати кров, терпіти економічні обмеження – не хоче ніхто.

Політтехнолог припустив на чому акцентуватиме Путін під час виборів: дивіться відео

Яку стратегію використає Путін

За словами Галлямова, російський диктатор розповідатиме загальні речі про країну, казатиме про розв'язання економічних, соціальних проблем і малюватиме чудові перспективи. Так звану "сво" показуватиме, як щось другорядне, те, що не є загальною картиною.

Загалом, війна стає дедалі менш популярною, а Путін – це кандидат війни. Думаю, під час кампанії він захоче дистанціюватися від неї, намагатиметься показати, що так звана "сво" – це периферійне явище,
– додав політтехнолог.

Така стратегія є ризикованою, адже ЗСУ можуть потужно піти вперед, Україна – отримати допомогу від партнерів, адже до виборчої кампанії готується не тільки Путін, але й українці, американці, тому не варто відкидати сюрпризи. Саме в цьому полягає великий ризик для диктатора.

Коли через контрнаступ ЗСУ російська армія тікала з-під Харкова, у Москві святкували день міста, а Путін відкривав колесу огляду. Такі дії сприйняли, як свідчення тотальної некомпетенції очільника Кремля.

У нього втікає армія, а він замість того, щоб їхати в штаб, проводити наради, зупиняти бійців – катається на колесі огляду. Це сильно вдарило по його реноме й у ситуації з виборами теж є схожі ризики,
– зауважив Галлямов.

Якби Путін зміг перемогти у війні, то його б підтримала більшість, адже росіяни хочуть втримати захопленні території України – це підтверджують опитування. Питання в тому, чи готові вони далі терпіти війну, злидні й руйнування, чи готові до нової хвилі мобілізації та санкцій. Відповідь – заперечна.

"Є ціна питання і росіяни не готові її платити. Українці – так. Вони готові платити й в цьому проблема Путіна", – підсумував російський опозиційний політтехнолог.

Як у Росії готуються до виборів

  • Весною у Росії відбудуться вибори президента й для того, щоб уникнути суспільного незадоволення перед ними, кремлівська влада вирішила замовчувати тему мобілізації. В Інституті вивчення війни підтверджують, що для Путіна хочуть "органічної перемоги", а тема війни матиме вплив на суспільні настрої. Відтак, до виборів не варто очікувати переведення країни у стан відкритої війни.
  • Для Путіна вже малюють захмарні рейтинги, а зі всіма незгодними обіцяють боротися. Депутат держдуми Андрій Гурульов заявив, що російському диктатору нібито довіряють 80% населення. Інших 20% він назвав "гнилизною" та додав, що її варто знищити або ізолювати.
  • Російська опозиція закликає людей до спротиву. Росіянам пропонують псувати бюлетені, голосувати за альтернативних кандидатів. Також наголошують, що навіть невеликий відсоток людей, які наважаться виступити проти, зможуть похитнути режим диктатора.