Російський опозиційний політтехнолог Аббас Галлямов розповів 24 Каналу, що така відмова демонструє розбіжність між пропагандистськими заявами про повагу до російських військових та реальними діями влади. На його думку, така поведінка чиновників може ще більше загострити ситуацію.

Дивіться також Виникає багато запитань: чому Путін боїться мобілізації

Революція у Росії

Російська пропаганда всіма силами намагається нав'язати суспільству начебто позитивні явища усередині країни, мовляв, вони пов'язані із владою та війною проти України. Однак, на думку політтехнолога, всю зверхність та негатив, які пронизують російських чиновників важко приховати.

Будь-яке внутрішнє незадоволення революції не зробить, проте такому явищу передує період відчуження народу від влади, що і відбувається зараз,
– наголосив він.

Аббас Галлямов вважає, що період, коли у Росії всі начебто позитивні характеристики влади, зокрема патріотизм, сила чи перемога над ворогами, зникають. На їхньому місці з'являються протилежні настрої, адже міністр оборони Росії відмовився зустрітись із дружинами та матерями мобілізованих військових.

Якщо зіставити рівень незгоди суспільства через дії влади та пропагандистські заяви – пропаганда поступається. І все колись завершиться революцією,
– зазначив він.

Влада ігнорує людей

За словами опозиційного політтехнолога, якщо влада відмовляється розмовляти із дружинами, чиї чоловіки на фронті, то, очевидно, що чим військовим це дуже не сподобається.

Це загострення конфлікту (між суспільством та владою – 24 Канал), який так чи інакше призведе до зіткнення,
– висловився Аббас Галлямов.

Мобілізація в Росії: останні новини

  • Весняний призов у російську армію зараз під загрозою зриву. Попри масштабні кампанії, які проводить держава-агресорка у регіонах, охочих служити дуже мало. Щоб уникнути зриву призову, місцевим керівникам наказали посилити агітаційні заходи.
  • Кремль прагне залучити до війни в Україні якомога більше людей. Для посилення мобілізації в Росії введуть електронні повістки та заборонять виїзд за кордон військовозобов'язаним.
  • Росія планує залучити близько 400 000 контрактників до свого окупаційного війська у 2024 році. Кремль прагне таким чином збільшити чисельність збройних сил до 1,32 мільйона цього року і до 1,5 мільйона в майбутньому, згідно зі звітом британської розвідки.