У Пскові затримали слідчого з Білорусі Остаповича
Про затримання чоловіка повідомили як російські, так і білоруські ресурси. За словами його адвоката В’ячеслава Головіна, Остаповича затримали "нібито за правопорушенням про незаконне порушення кордону", пише Интерфакс.
До речі Протести в Білорусі: у Мінську знайшли повішеним ще одного мітингувальника
Насправді чекають документів з Білорусі на його екстрадицію, так мені сказали в поліції,
– зауважив адвокат.
Водночас РБК з посиланням на адвоката уточнює, що Остапович отримав політичний притулок в Латвії і візу, необхідну для в'їзду. Однак останнім документом не встиг скористатися, причина тому – обмеження через ситуацію з коронавірусом.
Також Головін повідомив, що його не пускають до затриманого. Щоправда, захисник уже подав скаргу в прокуратуру і невдовзі планує знову спробувати потрапити до свого підзахисного.
За деякою інформацією, проти Андрія можуть почати адміністративний процес через його перетин кордону в пандемію. 24 серпня швидше за все, буде суд.
Інші подробиці
Його подруга Юлія у коментарі TUT.BY розповіла, що перед Псковом Остапович заїздив до неї в Москву. У російській столиці він також дав інтерв’ю російському опозиційному телеканалу "Дождь". Крім того, він повідомив, що залишив рапорт про звільнення в кабінеті та вийшов. Після Москви він мав намір виїхати в Латвію.
За її словами, в Пскові вони вирішували візове питання через консульство Латвії в цьому місті. Дипломати обіцяли видати необхідну візу Андрію в понеділок, 24 серпня. Але увечері 21 числа його затримали невідомі люди та доправили до відділку поліції.
Чоловіка вивезли невідомі назад у Білорусь
Про це Головін з посиланням на джерела розповів у коментарі "Дождю" вранці 22 серпня. За його словами, в черговій частині псковської поліції йому повідомили, що Остаповича випустили.
Потім невідомі люди посадили його в машину і вивезли на територію Білорусі,
– зазначив адвокат колишнього слідчого.
Водночас Головін припустив, що до інциденту є причетними співробітники міліції Білорусі. Будь-які інші подробиці юрист відмовився називати з метою безпеки свого підзахисного.
Зверніть увагу У Мінську затримали "координатора" протестів: чоловік збирав "масовку" за гроші
Історія зі звільненням Андрія Остаповича: що відомо
Андрій Остапович – капітан юстиції, він був слідчим Партизанського районного відділу Слідкому в Мінську. На тлі жорсткого розгону протестів у Білорусі чоловік подав у відставку і оприлюднив про це допис у інстаграмі. Супроводив він його відповідними фото.
У своєму пості він написав, що ініціює дострокове розірвання контракту з 16 серпня через "порушення його умов з боку керівництва СК". Текст заяви вийшов на 5 аркушів. Крім того, чоловік заявив, що провокації під час протестів влаштовували самі силовики та що міліція прицільно затримує людей, які "розповідають всю правду про те, що відбувається у виправних установах".
За деякий час його допис було видалено з формулюванням, що "він порушує правила спільноти". Однак знімки заяви на дострокове припинення контракту, які розмістив Андрій Остапович, опублікували багато видань. Тому у мережі з ними можна ознайомитися.
Допис Андрія Остаповича про звільнення / Скриншот TUT.BY
Андрій, зокрема, зазначає, що за Конституцією "всі - рівні перед законом і мають право без усякої дискримінації на рівний захист прав і законних інтересів". Також він наголошує, що всі білоруси мають знати правду й багатьох є затримані родичі, друзі, знайомі.
Водночас зізнається, що особисто брав участь у мітингах. На його переконання, більшість кримінальних справ на тлі протестів необґрунтовано та "без наявності достовірних доказів або ж за сфальсифікованими доказами, помилковими показаннями". Крім того, зазначає, що такі справи відкривають одна за одною, десятками в день.
Мовчати не буду, брати участь в приховуванні злочинів не буду, злочинні накази виконувати не буду, продовжувати роботу в силовому блоці не можу через невідповідність моїх принципів до цієї політики. Прошу, колеги, схаменіться, врятуйте силовий блок,
– наголошував він.
Про будь-які претензії до Остаповича з боку влади Білорусі раніше інформації не було.
Ще один допис Остаповича, де він говорить про відставку з органів / Скриншот TUT.BY
До теми Поїхали на заробітки: у Білорусі силовики пояснили, куди зникають протестувальники
- В країні люди вийшли на масові протести через попередні результати президентських виборів.
- Офіційні дані такі: Лукашенко здобув 80,01% голосів, а його головна опонентка Світлана Тихановська – 10,12%.
- Білоруси ж вважають, що вибори були сфальсифікованими, явка завищеною та багатьом не дали проголосувати.
- Протести почались в різних білоруських містах, однак, епіцентром став Мінськ. Зрештою мирні демонстрації перетворились на сутички із силовиками. ОМОНівці розганяли протести, нещадно били людей, а також стріляли по мітингувальниках.
- Окрім того, є жертви від жорстоких дій силовиків. Влада визнає загиблими 4 особи, правозахисники говорять про щонайменше 6 людей.
- З 11 серпня білоруси оголосили всенародний страйк – багато хто не вийшов на роботу і не збирається – до того моменту, поки їм не покажуть справжні результати виборів.
- Світ засуджує силові розгони та тортури в Білорусі. Наприклад, депутати Європарламенту назвали Лукашенка персоною нон грата.
- Водночас жодних намірів йти на переговори із протестувальниками та сприяти дипломатичному вирішенню конфлікту Лукашенко не виявляє.