Незабаром може відбутися поїздка Путіна до Китаю, тому російському диктатору треба показати, що він підтримує політику Сі Цзіньпіна і його так звану "миротворчість" на міжнародній арені. Про це 24 Каналу розповів кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Станіслав Желіховський, зауваживши, що це лише одне з декількох пояснень слів Путіна.
Дивіться також Як Китай постачає дрони Росії, обходячи санкції: схеми та де навчаються російські пілоти
Що означають такі заяви
Інтереси Китаю можуть проявлятися у багатьох регіонах світу. Також не варто відкидати, що Китай може мати вплив на нестабільність тих чи інших регіонів. Зокрема, тут варто згадати про Тайванську кризу. Щодо Путіна, то сьогодні він зацікавлений у союзниках.
Я думаю, це найперше "реверанс" у бік Китаю, особливо на тлі подій, які відбуваються у світі та в яких часто звинувачують Кремль. Звичайно, йому зараз необхідно шукати союзників, тому, напевно, ці "реверанси" відбуваються саме в цьому контексті, але не тільки,
– розповів експерт-міжнародник.
Також це можна пояснити формуванням нової "вісі зла", яка, на думку експерта, могла б складатися з Росії, Китаю, Ірану та ще декількох країн, які готові їх підтримати.
"Фактично Путін хоче показати, що зацікавлений в мирі в Україні й в тому, щоб підтримати Китай. Але хочу нагадати, що коли цей мирний план тільки з'явився, Росія не дуже хотіла його підтримувати, але раптом все змінилося", – зауважив Желіховський.
Експерт-міжнародник пояснив, що означають останні заяви Путіна: дивіться відео
Путін шукає підтримку
Ще однією причиною може бути зацікавлення Росії в отриманні зброї від Китаю. У вересні відбулася зустріч Путіна з Кім Чен Ином. Зараз, ймовірно, до країни-агресорки надходить постачання зброї чи інших важливих вантажів. На думку експерта, лідер Китаю особисто все це погодив.
Тепер Путіну треба підтримати свого "великого сусіда" у його "мирних" ініціативах. Але насправді варто розуміти, що ні Росія, ні Китай не зацікавленні у втіленні цього плану. Щобільше, він не вигідний для України.
Це лише прикриття, а насправді вони далі починають "гострити ножі" проти західного світу й намагатимуться в тих чи інших місцях завдавати ударів,
– підсумував Желіховський.
Співпраця Китаю та Росії: що відомо
- Владімір Путін збирається відвідати Китай, де зустрінеться з Сі Цзіньпіном. Російському диктатору треба більше зброї та боєприпасів, тому, можливо, він проситиме їх під час візиту.
- Для Росії важливо відновити втрачений вплив, зокрема на держави Центральної Азії. Китай має на них сильніші економічні важелі. Сі Цзіньпін навіть зупиняє інфраструктурні проєкти з Москвою та розпочинає нові разом із країнами Центральної Азії.
- Західні ЗМІ повідомляють, що Китай працює над створенням ядерного підводного човна з балістичними ракетами. За наявною інформацією його можуть закінчити до кінця цього десятиліття. Прориву в його безшумності, як пишуть журналісти, частково посприяють технології з Росії.