Про це зазначають аналітики Інституту вивчення війни. Вони розповіли, на кого саме спрямовані такі заяви Путіна про "нелегітимність" Зеленського.

Дивіться також Путін лякає Захід, що удари України по Росії їхньою зброєю матимуть "серйозні наслідки"

Навіщо Путін заявляє про "нелегітимність" Зеленського

Ймовірно, Путін навмисно роздуває свої заяви такими тонкими юридичними тонкощами, щоб створити враження, що він має освіту в українських правових питаннях і має чіткий голос у цьому питанні. Використання такої мови, ймовірно, також має на меті змусити слухачів повірити в неправдиві наративи Путіна без перевірки фактів, оскільки юридичний жаргон за своєю суттю щільний і непрозорий,
– зазначається в звіті ISW.

При цьому експерти ISW підкреслюють, що насправді українська Конституція і закон про воєнний стан є не настільки непрозорими, щоб їх не зрозумів звичайний читач. Однак поширювані Кремлем спотворення в основному спрямовані на іноземну – переважно західну – аудиторію.

В Інституті вивчення війни також вказують на помилки трактування заяви Путіна з боку агентства Reuters, яке перефразувало заяву російського диктатора, але не вказало на очевидні помилки.

Reuters зазначило, що Зеленський та союзники вважали правильним не проводити вибори у воєнний час, не згадуючи, що Конституція України забороняє їх проведення в умовах воєнного стану, а сам стан не може бути скасованим, поки існує загроза Україні як державі, а Зеленський тим часом залишається легітимним президентом України до вступу на посаду його наступника.

Звинувачення в "нелегітимності" Зеленського з боку Путіна і Лукашенка: коротко

  • На пресконференції в Мінську 26 травня Путін і Лукашенко заявили, що легітимність Зеленського закінчилась.
  • Путін "порадив" звернутися до Конституції України, щоб відповісти на питання щодо легітимності Зеленського.
  • Самопроголошений президент Білорусі Алєксандр Лукашенко, коментуючи легітимність Володимира Зеленського, сказав так: "Юридичної чистоти тут немає та бути не може".