Глава держави також зустрівся у Києві Генеральним секретарем Ради Європи Марією Пейчинович-Бурич та подякував їй за візит до української столиці. За його словами, важливо, що політикиня на власні очі побачила усі докази воєнних злочинів росіян у Київській області.

Зверніть увагу Бійці Закарпатської бригади вполювали вже третій ворожий "Орлан-10"

Зеленський привітав рішення Ради Європи

Президент додав, що Україна цінує таку підтримку та відповідні кроки, а також засудження агресивної війни Росії. Зеленський підкреслив, що виключення держави-агресорки з організації, яка просуває принципи верховенства права, прав людини, демократії, означає, що країни Європи об'єдналися у боротьбі з тиранією та диктатурою.

Український гарант також обговорив з Марією Пейчинович-Бурич питання щодо підтримки України зі сторони Ради Європи. Йдеться про конкретні варіанти. Зокрема, вони приділили час кільком ініціативам:

  • створення групи юридичних експертів, які співпрацюватимуть з Офісом Генерального прокурора України,
  • започаткування нової онлайн-платформи Cities4Cities. Головна мета цього проєкту – підтримка місцевих громад в Україні.

В Офісі Президента додали, що одним з надважливих питань для України – це захист прав людини на тих територіях, які тимчасово окуповані Росією. Тож під час зустрічі сторони обговорили шляхи моніторингу ситуації з боку Ради Європи. Зеленський акцентував, що всі грубі порушення прав людини окупаційною адміністрацією на цих територіях повинні бути зафіксовані, а всі відповідальні за це – покарані.

Також Зеленський закликав Раду Європи зробити усе можливе, аби зупинити незаконну депортацію українців на територію держави-агресорки, яку Росія проводить в тимчасово окупованих регіонах та у зоні бойових дій. Він додав, що разом з іншими міжнародними партнерами необхідно організувати вивезення громадян України з території Росії.

Актуально – Зеленський поговорив із Шарлем Мішелем: дивитися відео