Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Павло Нарожний. Деякі аналітики вважають, що на наступній зустрічі у форматі "Рамштайн", яка відбудеться 20 січня, союзники погодять передачу ракет ATACMS.

До теми У Повітряних силах розповіли, для чого Україні потрібна далекобійна зброя ATACMS

За словами Нарожного, це питання чисто політичне. Він схиляється до того, що наступний "Рамштайн" буде звичайною зустріччю, де не ухвалюватимуть революційні рішення щодо війни в Україні.

Що буде, якщо ЗСУ таки отримають ATACMS

Як наголосив Нарожний, ЗСУ могли б одразу після отримання ATACMS зможуть застосовувати їх по ворогу. Адже у військових є велика кількість пускових установок. А запуск ракет GMLRS на 70 – 80 кілометрів фактично ніяк не відрізняється від ATACMS.

Росіяни не можуть збивати ракети GLMRS. Однак вони у певний спосіб адаптувалися до них. Тепер основні склади боєприпасів загарбники облаштовують за 100 кілометровою зоною від лінії фронту.

Якщо отримаємо ATACMS, то зможемо ще більше нищити логістику росіян. Зараз в них логістичне плече близько 100 кілометрів до передової. Тоді вони будуть змушені переміщувати все на 300 кілометрів. А це, умовно, в 10 разів сповільнить логістику окупантів,
– вважає Нарожний.

Нарожний розповів про особливості ракет ATACMS: дивіться відео

В Росії немає систем ППО та ПРО, які могли б ефективно працювати проти GLMRS та ATACMS. Ці ракети летять по квазібалістичній траєкторії – підіймаються на висоту в 24 кілометри, а потім "каменем" летять вниз.

Нарожний підкреслив, що рішення про передачу ATACMS було б революцією для цієї війни. Це можна було б порівняти, якби Захід передав сотні танків Leopard.

Захід продовжує підтримувати Україну

  • 6 січня США оголосили про новий пакет військової допомоги. Україна отримає низку зброї та техніки, яка допоможе в контрнаступальних операціях.
  • Сполучені Штати передають 50 бойових машин піхоти Bradley з 500 протитанковими ракетами TOW і 250 000 патронів калібру 25 міліметрів, 100 бронетранспортерів M113, 18 гаубиць калібру 155 міліметрів тощо.
  • Також Україна отримає від Франції колісні танки. А Німеччина передасть батарею Patriot та бойові машини Marder.