Експерт Defence Express Іван Киричевський розповів 24 Каналу, у чому може полягати задум України та її партнерів щодо ATACMS.

Читайте також Виконали все, про що просив Зеленський: Байден прокоментував постачання ATACMS Україні

Оскільки "товсту" ракету ATACMS заряджають у приблизно такий самий транспортно-пусковий контейнер, як і пакет із шести "тонких" ракет GMLRS, зовні важко зрозуміти, що є що.

Тому цілком може бути такий задум, що росіяни першими дізнаються, чи в нас досі "тонкі" ракети до HIMARS, чи нарешті пішли "товсті",
– зазначив Киричевський.

Першими про ATACMS "дізнаються" росіяни: дивіться відео 24 Каналу

Як розуміти ухильні відповіді Байдена

Президент США в публічних заявах уникає чіткої відповіді про передання ATACMS Україні. Усе через негласні домовленості про обмеження експорту ракетних технологій.

Якщо ми думаємо, що ми одні такі, яким треба ракетні технології тут і тепер, то є Південна Корея, Ізраїль, Індія тощо,
– зауважив Киричевський.

Тому навіть за позитивного рішення щодо ATACMS для України Байден може заперечувати це.

Які характеристики ATACMS
Основні характеристики ATACMS / Інфографіка 24 Каналу

ATACMS для України: останні новини

  • Секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що Україна має домовленості з партнерами щодо застосування далекобійних ракет. Наша країна не битиме ATACMS по території Росії.
  • У ЗМІ зазначали, що США таки вирішили передати ракети ATACMS Україні, але невелику кількість. Проте наразі невідомо, коли це станеться.
  • Крім того, стало відомо, які модифікації далекобійних ракет може отримати Україна. Ідеться саме про ATACMS із касетними боєприпасами, яких на озброєнні американської армії всього дві версії.