Про це в ефірі 24 Каналу заявив військовий аналітик, колишній заступник начальника штабу ВМС України Андрій Риженко. Він додав, що в росіян в арсеналі ще залишаються ракети, які здатні досягнути українського узбережжя Чорного моря.
Дивіться також MR-2 Viktor проти іранських "Шахідів": як чеські ППО допоможуть закрити небо від дронів
Змінили тактику і більше застосовують "Шахіди"
За його словами, мова йде про два типи ракет, які Росія здатна запускати з допомогою своєї авіації, ракети типу "Калібр", носіями яких є кораблі та підводні човни, а також іранські дрони-камікадзе "Шахіди". Головною ціллю залишаються військові об’єкти в районі чорноморського узбережжя, об’єкти інфраструктури та катери ВМС України.
"Зараз вони змінили тактику і більше застосовують "Шахіди". Останні рази вони запускали по кільканадцять дронів, які пройшли на низькій висоті. Їх особливість у тому, що їх нескладно збити, але складно виявити. Під час останньої атаки вони вдарили по Півдню зі сторони Сходу – це новий маршрут, а складності додає маневровість цих безпілотників", – заявив Андрій Риженко.
Андрій Риженко прокоментував ситуацію на Півдні України: дивитись відео
Він додав, що зараз в Росії є дефіцит "Калібрів", внаслідок "бавовни" в тимчасово окупованому Джанкої. Але у них на озброєні є ще ракети Х-59 "Овод" та Х-31, носіями яких є літаки Су-35, Су-34 та Су-30. Перший тип ракет здатний бити по наземним та морським цілям, а другий – призначений для ударів по ППО та джерелам радіолокаційного випромінювання.
Десант малоймовірний
Риженко також розповів, що станом на сьогодні ймовірність висадки десанту є дуже малоймовірною. 11 з 12 десантних кораблів виготовлені понад 35 років тому, частина з них перебуває на ремонті в Севастополі.
Спроможності для десанту є, але 810 бригада, яка є основою російського десанту у Чорному морі, зараз перебуває в районі Маріуполя,
– додав колишній заступник начальника штабу ВМС.
Ракетна загроза для України: головне
- 5 квітня керівниця об'єднаного координаційного штабу сил оборони Півдня Наталя Гуменюк заявила, що Росія вивела на бойове чергування 6 ракетних носіїв. Сумарний залп носіїв ракет може становити до 40 одиниць.
- Вона додала, що активність тактичної авіації росіян може свідчити про підготовку до ракетної атаки.
- 4 квітня росіяни атакували південні регіони України за допомогою іранських дронів-камікадзе. Для атаки ворог використав 17 безпілотників, 14 з яких знищили сили ППО.