Про це в ефірі телемарафону заявила начальниця об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк. Вона розповіла, до яких тактик може вдатися ворог, інформує 24 Канал.

Що відомо про останній обстріл Атака Полтавщини та Кривого Рогу, є жертви і постраждалі: що відомо про ракетний удар 28 серпня

Для чого ворог маневрує ракетами

Це комплексний підхід. Вони дійсно намагаються виявити системи протиповітряної оборони, а потім довготривалим маневруванням виснажити їх. Тому що це дійсно велика, напружена робота, коли довготривалий час, особливо уночі, доводиться ретельно відстежувати таке складне маневрування,
– заявила Гуменюк.

Крім того, росіяни дійсно мають певний брак ракет. Разом з тим, Гуменюк наголосила – не варто себе заспокоювати тим, що їм не вистачить їх. В ОК "Південь" припускають, що росіяни просто не будуть застосовувати такі масовані ракетні атаки, які українці пам'ятають з часів блекауту – по кілька десятків ракет.

Проте ворог може робити комбіновані атаки з ударними дронами, які зараз є опорним підвидом озброєння росіян.

"Окупанти можуть використовувати таку тактику виснаження й заплутування слідів, але ми продовжуємо відстежувати. Сили ППО напоготові й нагадуємо, що не треба нам заважати й повідомляти, де вже були відпрацювання, адже ворог це теж відстежує", – наголосила Гуменюк.

Маневри росіян під час останніх ракетних атак

  • Наталія Гуменюк пояснила, що під час атаки 27 серпня російські ракети здійснювали складну схему маневрів. В ОК "Південь" припустили, що до такої тактики окупанти вдалися для того, аби відшукати "безпечні маршрути" для майбутніх атак.
  • У Повітряних силах також пояснили, що постійною зміною траєкторії польоту ракет росіяни намагаються виснажити системи ППО. Крім того, за словами Юрія Ігната, це дозволяє окупантам провести певний аналіз.
  • У ГУР припускають, що зміна тактики та використання меншої кількості ракет може свідчити про те, що росіяни можуть накопичувати озброєння. У розвідці припускають, що його ворог використовуватиме перед осінньо-зимовим періодом, тероризуючи енергосистему України.