Про це 24 Каналу розповів представник Головного управління розвідки України Андрій Юсов, зауваживши, що плани окупантів щодо виробництва ракет амбітні та потужні. Але не все йде гладко.

Дивіться також Воювати не можна зупинятися․ Як змінилися військові спроможності Росії з 24 лютого 2022 року

Суровікін виснажив ракетний потенціал Росії

Як наголосив Юсов, окупанти не можуть повернутися до тих запасів, які у них були до повномасштабної війни. Одна з причин – санкційна політика. А перед тим росіяни витратили величезну кількість ракет.

Темпи виробництва ракет не задовольняє військово-політичне керівництво Росії. Виробництво збільшилося порівняно з періодом до повномасштабного вторгнення. Але повернутися до тих запасів, які в них були станом на 24 лютого, вони не можуть. Зокрема й через те, що минулого року Суровікін виснажив ракетний потенціал Росії. Зараз вони його відновлюють,
– розповів Юсов.

Дивіться розмову з Андрієм Юсовим на ютубі 24 Каналу

Зараз окупанти використовують меншу кількість ракет. Переважають комбіновані удари, в межах яких здебільшого запускають дрони.

Останнім часом спостерігаємо комбіновані удари, де ракетної складової менше. Більше безпілотників. Це означає, що їм вдалося накопичити певні резерви. І після настання холодів є ризики повторних терористичних атак на українську енергетичну інфраструктуру та цивільну інфраструктуру. До цього треба ставитися надзвичайно серйозно,
– підкреслив Юсов.

Скільки ракет має Росія: коротко

  • Нещодавно представник ГУР МО, генерал-майор Вадим Скібіцький розповів про те, скільки далекобійних ракет зараз є на озброєнні в Росії. Вони мають близько 870 одиниць високоточних ракет оперативно-стратегічного та стратегічного рівня.
  • Упродовж жовтня 2023 року Росія виготовила близько 100 ракет різних типів. Серед них – і "Калібри", і Х-101, і "Іскандери" тощо.
  • Як зазначив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, Росія використовує іноземні запчастини у виробництві власної зброї. Такі елементи знайшли в ракетах до С-400, Х-101/Х-555 тощо.