Директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко розповів в інтерв'ю "РБК-Україна", що електоральні рейтинги – це не показник ставлення до партії чи до політика, а порівняння партій і політиків. Справа у тому, що рейтинги дуже залежать від того, хто ще присутній у списку.
Актуально Висока довіра до президента: що впливає на рейтинг Зеленського
За словами соціолога, рідко хтось може позитивно ставитися до всіх партій у списку, але у будь-якому випадку людина змушена вибрати одну з них.
І перемога Зеленського, і перемога "Слуги народу" найбільшою мірою завдячує тому, що в суспільстві є потреба не лише на "нові обличчя", а на новий тип політики,
– пояснив Андрій Биченко.
Він додав, що зараз у списках під час соціологічних досліджень ставлять здебільшого давно існуючі політичні партії, тож стрімких змін у рейтингах очікувати не варто.
Актуальний рейтинг партій / Інфографіка 24 каналу
Як змінився рейтинг під час карантину
Соціолог Андрій Биченко запевнив, що в Україні і багатьох європейських країнах рейтинг влади зріс на фоні карантину. На епідемію коронавірусу можна списати низку економічних невдач.
До теми Просідання є, катастрофи нема: Разумков пояснив падіння рейтингу "Слуги народу"
За словами експерта, насправді ВВП розпочав падіння ще із січня, коли ще не було ні карантину, ні епідемії в Україні. Однак сьогодні українці думають, що причина саме в COVID-19.
За час карантину рейтинг зріс у :
- канцлерки Німеччини Ангели Меркель,
- президента Франції Еммануеля Макрона,
- президента Володимира Зеленського.
Андрій Биченко розповів, що до карантину ставлення до Зеленського було більш позитивним, аніж до попередніх президентів в аналогічний період їхніх каденцій. Водночас тенденції повторювались: різкий сплеск і потім поступовий спад.
Але, скажімо, у квітні порівнюючи з лютим довіра до Зеленського трохи зросла. Далі знову почався спад. Якщо чесно, мені важко пояснити цей феномен,
– сказав він.
Актуальний рейтинг серед кандидатів на президента / Інфографіка 24 каналу