Про це заявив російський письменник та правозахисник Віктор Шендерович, передає "Ехо Москви".

Читайте також: "Нехай розслабиться": якою заявою Настя Рибка у бік Дерипаски відзначилась у суді

Мені здається доволі очевидним те, що Анастасію Вашукевич слід внести до списку політв'язнів. Рибка вона чи пташка, проститутка чи свята – неважливо, оскільки її арештували за політичними мотивами,
– наголошує письменник.

На його думку, Настю Рибку у Росії "показово пресують". Робиться це для того, щоб у "всякого іншого ескорту (сексуального і не тільки) не було бажання відкривати рота та розповідати секрети начальства".

Правозахисник також окремо звернувся до Олексія Навального, який, власне, і зробив Рибку популярною.

"Окремо хочу звернутися до Олексія Навального – саме він зробив Анастасію поневолі політичною фігурою. І, як мені здається, повинен бути першим, хто добиватиметься справедливості для неї", – додав Шендерович.

Нагадаємо, у Москві Нагатинський суд ухвалив рішення про продовження терміну тримання під вартою Насті Рибки (Анастасії Вашукевич), яку затримали напередодні, на 72 години і відклав обрання запобіжного заходу до 22 січня. Рибку та її спільника, тренера з особистого розвитку Алекса Леслі (Олександр Кирилов), підозрюють у залученні до проституції.

Ще раніше, 25 лютого 2018 року, у Таїланді затримали російських відеоблогерів, відомих під псевдонімами Алекс Леслі та Настя Рибка за незаконне проведення секс-тренінгу.

Провінційний суд міста Паттайя 13 квітня 2018 року пред'явив звинувачення Олександру Кирилову (Алекс Леслі), Анастасії Вашукевич (Насті Рибці) та іншим фігурантам справи про нелегальну організацію "секс-тренінгу". Згодом громадянку Білорусі Вашукевич було засуджено до 18 місяців в'язниці, дев'ять з яких вона вже відбула за ґратами, поки тривало слідство, а залишок терміну замінили на умовний. Також їй на завжди заборонили в'зд у Таїланд.

17 січня Вашукевич і Кирилова, а також ще 5 осіб, затриманих в Таїланді за нелегальну організацію секс-тренінгів, депортували з королівства. Передбачалося, що після прильоту до РФ Настю Рибку відправлять до Мінська.

Хто така Настя Рибка?Це ескорт-модель і блогер, стала відомою у лютому 2018 року після публікації розслідування Олексія Навального та Фонду боротьби з корупцією. Розслідування базувалося на її записах в Instagram і книзі "Дневник по соблазнению миллиардера", де описується зустріч олігарха Олега Дерипаски і заступника голови уряду Російської Федерації Сергія Приходько під час спільної триденної подорожі в Норвегії в серпні 2016 року на яхті, яка належить Дерипасці. Скандал отримав широке висвітлення у світових і російських ЗМІ.