Роман Труба

Український прокурор, директор Державного бюро розслідувань.

Народився 1974 року у Львові. З квітня 1997 до квітня 2015 року працював в органах прокуратури на різних посадах. 2014 року працював на посаді заступника начальника Головного слідчого управління — Генеральної прокуратури України. У 2017 році за конкурсом призначений на посаду директора ДБР.

Восени 2019 року ДБР за керівництва Романа Труби відкрило низку справ проти п’ятого президента України Петра Порошенка і направило їх до Генеральної прокуратури.

20 лиспопада у мережу злили диктофонні записи із кабінету Романа Труби. У них зокрема йдеться про резонансні кримінальні справи проти топ чиновників України. На одному із записів чути, що справу проти Петра Порошенка контролює голова Офісу Президента Андрій Богдан. А за записом від 19 вересня президент Зеленський поставив голові ДБР низку завдань щодо відкриття справ по конкретних держструктурах.

24 грудня президент Володимир Зеленський підписав закон про перезапуск Державного бюро розслідувань. Повноваження нинішнього директора ДБР і його заступників припиняються достроково. Нового директора виберуть на конкурсі. До тих пір тимчасово виконувати його обов'язки буде Ірина Венедіктова.