Про це 24 Каналу відзначив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. Також країна-окупантка не може нічого домогтися своїми ультиматумами щодо зернового коридору.

Дивіться також Чи втеча в Азовське море – вихід? Росія не знає, що робити з кораблями після "насиченого тижня"

"Практично кожний корабель, який знаходиться в Криму, або наближається до нього, він є на відстані, де може бути уражений тими засобами, які є у ЗСУ. Тому вони (росіяни – 24 Канал) будуть обмежені у використовувані кораблів у Чорному морі", – сказав голова Меджлісу кримськотатарського народу.

Порожні ультиматуми

Щодо зернового коридору, Україна демонструє, що і без Росії може забезпечити транспортування. Як відзначив Рефат Чубаров, це бачить і світова спільнота. Питання у ймовірній допомозі щодо безпеки з боку країн-членів НАТО.

"Росія може не добитися тих ультимативних вимог, які вона продовжує висувати у зв'язку з зерновим коридором. Маршрут, який зараз опробований, він реальний і він може бути під захистом і з боку українських морських сил і, можливо, трьох країн НАТО як мінімум. Це Туреччина, Болгарія і Румунія, які близько берегів, де проходить цей зерновий коридор", – пояснив Чубаров.

Зазначимо, сьогодні міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков на своїй сторінці у Фейсбук повідомив, що судно Resilient Africa вийшло з порту Чорноморськ і рухається у напрямку Босфору. На його борту 3 тисячі тонн пшениці.

Судно, яке вийшло з порту Чорноморськ / Фейсбук Олександра Кубракова

Судно, яке вийшло з порту Чорноморськ / Фейсбук Олександра Кубракова

"Це перше з двох суден, які зайшли в порт Чорноморськ на минулому тижні по встановленому ВМС ЗСУ тимчасовому коридору для цивільних суден. Друге судно знаходиться в порту під завантаженням українською пшеницею для Єгипту. Судна знаходяться під прапорами Ліберії та Палау, а їх екіпаж складається з громадян Туреччини, Азербайджану, Єгипту та України", – написав посадовець.

Ситуація в Чорному морі: останні новини

  • Україна повертає свій контроль у Чорному морі. Уражений ВДК "Мінськ" у Севастополі не підлягає відновленню. Окупантам небезпечно перебувати в районі західного узбережжя тимчасово окупованого Криму. Водночас вони перекидають з Чорного моря 3 свої десантні кораблі в Азовське.
  • У ніч на 13 вересня українські військові провели спецоперацію у Севастополі. Внаслідок цього вдалося знешкодити російські судна, які перебували на судноремонтному заводі. Зокрема, серйозних ушкоджень зазнав ракетний човен "Ростов-на-Дону", який обстрілював Україну.
  • Російські військові кораблі – законні цілі. І такими є усі судна ворога, з яких він запускає ракети по українцях.