Секретар комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко розповів 24 Каналу, що такий страх окупантів є важливим українським досягненням. Росія боїться за безпеку своїх кораблів не дарма.

Варто переглянути Нова загроза з неба: які балістичні ракети Росія отримає від Ірану, які міста України під ударом

Чи може щось змінитись після перебазування ракетоносіїв

Перекидання завантаження чи перезаряджання ракет кудись подалі від досяжності української зброї, найімовірніше, ніяк не вплине на російські обстріли.

На мою думку, нічого не зміниться. Тому що не такі великі відстані для того, щоб перезаряджатись. Тим паче, що в росіян не один носій, який постійно стріляє. Вони можуть їх чергувати – якийсь йде на загрузку, якийсь йде на чергування,
– зазначив Роман Костенко.

Натомість Україні варто подумати над тим, як діставати нових місць, якщо такі усе ж будуть, для того, щоб завдавати по них ударів.

"Ми, не маючи флоту та переваги у повітрі, змушуємо росіян потихеньку покидати Кримський півострів під загрозою того, що їх Чорноморський флот буде знищено", – наголосив Костенко.

Зауважимо, що після того, як на початку листопада був уражений ракетний корабель "Аскольд", росіяни почали переміщувати частину свого флоту з Криму. Зокрема, у порт Новоросійська.

Роман Костенко про можливе переміщення ракетоносіїв з Криму: дивіться відео

Що відбувається з ракетною логістикою ворога

  • У Військово-морських силах ЗСУ 14 листопада повідомили, що Росія перемістила до Новоросійського порту 10 ракетоносіїв "Калібрів". Крім того, туди ж перебазували й підводні човни.
  • Однак, за словами речника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, запуск "Калібрів" може відбуватися не лише з Чорного моря. Запускати ракети можуть також з будь-якої локації в акваторіях обох морів. Тобто там, де можуть проходити російські судна.
  • Володимир Зеленський вважає, що витіснення Чорноморського флоту Росії з Чорного моря є одним із найбільших здобутків за час повномасштабного вторгнення.