Відновили будівництво "Північного потоку-2": докладніше

За словами представників оператора проєкту, "роботи йдуть згідно з отриманими узгодженнями". Про це повідомляє 24 канал з посиланням на російські ЗМІ.

Зверніть увагу Будівництво Північного потоку-2 можуть припинити: заява Газпрому

Також у компанії зазначили, що у 2020 році "Фортуна" проклала 2,6 кілометра труб у водах Німеччини. І наразі недобудованими залишилися приблизно 120 кілометрів у водах Данії та майже 28 кілометрів у Німеччині.

Російські журналісти додають, що з данською владою узгодили можливість укладання за допомогою "Фортуни" з 15 січня, а німецький дозвіл для цього судна діє до кінця травня.

Власне 15 січня в Данії стартували підготовчі роботи. Окрім "Фортуни", прокладатимуть труби також судна "Артеміс" і "Мурман".

Після Данії планують продовжити роботи у Німеччині. Отже, хочуть до кінця червня закінчити будівництво першої з двох гілок.

Зауважимо, раніше данська компанія Ramboll на завершальному етапі вийшла з проєкту будівництва газопроводу. Ймовірна причина – побоювання санкцій з боку США.

До речі Зупинити "Північний потік-2": Європарламент закликав ввести санкції через арешт Навального

Головне про "Північний потік -2"

  • Цей газогін в обхід України будують ще з 2015 року. А планували завершити до кінця 2019 року поряд із уже чинним "Північним потоком-1".
  • Проєктом передбачені будівництво і робота двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.
  • Кілька країн Євросоюзу, Україна та США вважають, що проєкт дасть Москві можливості посилити тиск на ЄС і Україну.
  • Якщо Росія все ж добудує "Північний потік-2", загалом Україна може втрачати 1,5 мільярда доларів щороку. Адже всі транзитні можливості Києва зійдуть нанівець.
  • Сьогодні учасники будівництва перебувають під американськими санкціями. Під ці ж обмеження потрапили компанії, які надають непряму підтримку будівельникам, наприклад страхові. Через це в грудні 2019 року будівництво зупинилося.
  • За даними ЗМІ, новообраний президент США Джо Байден має намір зробити все, щоб "Північний потік-2" не побудували.
  • Засновником компанії Nord Stream 2 AG є російський "Газпром". Фінансування проєкту здійснюють європейські компанії – французька Engie, австрійська OMV, британо-нідерландська Shell, німецькі Uniper і Wintershall.


Газогін "Північний потік-2" / Карта