Заборонену хімічну зброю росіяни використовують по всій лінії фронту. Станом на початок травня є підтвердження стосовно 1891 хімічних атак, і аж 444 з них відбулося у квітні.

Дивіться також Майор запасу сказав, скільки окупантів треба ліквідувати, щоб Росія дійсно відчула втрати

Росіяни запускають безпілотники із токсичним газом

Використовуючи токсичний газ, російська армія намагається змусити українські підрозділи покинути займані позиції.

У WSJ розповіли про один із таких випадків застосування хімічної зброї Росією. Так, у квітні українські військові затаїлися у бліндажі від російських безпілотників у прифронтовому населеному пункті. Ворожі дрони закидали українські позиції гранатами.

Боєприпаси після приземлення не вибухали, але потім повітря наповнювалося сильним запахом хлору. Як виявилося, ці гранати пропускають отруйний газ.

"В українців шкіра щипає, очі сльозяться, легені наповнюються димом, провокуючи сильний кашель. Вони кинулися змочувати ганчірки водою і накладати їх на обличчя, оскільки важкий газ наповнював повітря навколо них. Один із бійців залишив охорону бліндажа, щоб відвернути увагу ворожих безпілотників, дозволивши своїм побратимам втекти", – пишуть у WSJ.

У США ввели санкції проти російських виробників хімзброї

На початку травня США ввели санкції проти російських компаній і держорганів, які залучені до виробництва та постачання на фронт хімічної зброї. Особливо у Вашингтоні відреагували на хімзброю зі сполукою хлорпікрин.

Загалом санкції були накладені на 3 російські державні організації та 4 російські компанії.

Чому росіяни використовують хімічну зброю на фронті

  • Генштаб ЗСУ повідомив, що хімічні атаки на деяких напрямках фронту стали системними. Втім, в умовах боїв на відкритому просторі така зброя не відзначається особливою ефективністю.
  • За словами експрацівника СБУ Івана Ступака, Росія має на складах велику кількість хімзброї, тому її й застосовує. Росіян не цікавить, наскільки ефективною вона буде, зважаючи на вітер чи вологість повітря. Вони просто відправляють її на фронт.
  • Лише у закритих приміщеннях використання хімічної зброї може бути доцільним. За словами Ступака, якщо гранату з отруйним газом вкинути у бункер чи траншею, люди там можуть померти одномоментно. Але у більшості випадків у них з'явиться задуха та сльозотеча, і вони будуть змушені вибігти назовні, де можуть потрапити під ворожий обстріл.