Про це у телеграмі повідомила Людмила Денісова, уповноважена Ради з прав людини. Вона поскаржилася, що Росія не надає Україні офіційних відомостей про затримання.

Читайте також Прив'язали скотчем до стільця, – кримчанин Чалгозов розповів, як його намагалася завербувати ФСБ

Як українці опинилися в окупованому Криму

  • Українська омбудсменка уточнила, що Руслан Романюта та Іван Герасименко вийшли у Чорне море на риболовецькому судні "Волга" 25 січня.
  • Вони вирушили з міста Генічеська, що на Херсонщині, але додому не повернулися. За попередньою інформацією, на судні відмовив двигун.
  • Через це його прибило до міста Щолкіне в окупованому Криму. Російські прикордонники затримали рибалок в акваторії Чорного моря, але не повідомили про це відповідним українським органам.

Обмудсменка закликала звільнити українців

Денісова наголосила, що затримання українців країною-окупантом суперечить усім міжнародним нормам права. Через це вона звернулася до Тетяни Москалькової – уповноваженої з прав людини у Росії. Посадовиця попросила її вжити заходів щодо звільнення незаконно затриманих рибалок.

При цьому, омбудсменка закликала представників міжнародних організацій тримати ситуацію на контролі й не допустити порушення основоположних прав і свобод українців. "Робимо усе можливе задля захисту прав рибалок і віримо у їхнє якнайшвидше повернення додому", – підсумувала Денісова.

Такі інциденти вже були

У квітні 2021 року російські прикордонники затримали 2 українських рибалок під Очаковом. Силовики держави-окупанта з'явилися, коли ті сіли у невеликий катер і відплили по рибу. В українців почали вимагати документи. Прикордонники Росії проігнорували той факт, що катер чоловіків мав право працювати на певній віддалі від головного судна.