Про це в коментарі 24 Каналу заявив колишній співробітник СБУ та експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак. Він переконаний, що білорусам взагалі не дадуть можливості користуватися цією зброєю.

Дивіться також Ядерна колонія Росії: для чого Путін лякає світ і підставляє Сі

"Допуску в них не буде. Будуть тільки охороняти й все. Це буде тільки російська зброя. І росіяни розуміють ризики", – сказав він.

На його думку, росіяни прораховували, мовляв, якщо вони допустять білоруських військових до ядерної зброї, то чи буде в них потім можливість її забрати.

"Чи не скажуть білоруські війська й Лукашенко: "Ні-ні-ні, тепер у нас є ядерна зброя й ми її нікому не віддамо", – розповів Ступак.

Колишній співробітник СБУ впевнений, що країна-агресорка це все спрогнозувала.

Чому Росія продовжує свій ядерний шантаж: дивіться відео

Чому в Росії стартували навчання

Чому вони граються "біцухою"? Оскільки в Кремлі, є так думка, що Західний світ просто не розуміє, що їх чекає. Так, вони погрожували, вони мультяшки малювали – "гіперзвукові ракети обходять, всіх бомблять",
– зауважив він.

Він припускає, що росіяни зібралися й почали розв'язувати питання, мовляв, чому не спрацювала погроза.

"І дійшли до висновку, що ніхто ж не бачив, як воно працює. "Усі ж чули, а треба один раз показати, ніж 10 разів розказати", – заявив він.

Експерт Українського інституту майбутнього припускає, що, ймовірно, через це в країні-агресорці й стартували навчання військ стратегічного призначення з комплексами "Ярс".

"Але нині вони випробовують більше ракетоносії цієї ядерної зброї – це ракети. Якщо буде випробування ядерного вибуху, то це буде зовсім інша історія. Але поки що росіяни до неї не дійшли", – наголосив він.

Утім, за його словами, незрозуміло, чи справді є в Росії ця ядерна зброя, як вона про неї заявляє.

Ядерний шантаж Росії: останні новини

  • Країна-агресорка розмістить тактичну ядерну зброю в Білорусі. До 1 липня там вже завершать будівництво відповідного сховища.
  • Сполучені Штати відреагували на заяву Путіна й зазначили, що нині відсутні загрози, які б свідчили про те, що Росія таки застосує ядерну зброю.
  • Верховний представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель зауважили, що розміщення ядерної зброї Росії означало б загрозу европейській безпеці та безвідповідальну ескалацію. Там заявили, що готові відповідати подальшими санкціями.
  • Натомість в НАТО не помітили жодних змін у ядерній політиці Росії, які б змусили їх скоригувати власну. У Північноатлантичному альянсі переконують, що Захід уважно стежить за ситуацією.