Країна-терористка заявляє, що нібито їхні порти можуть атакувати "безпілотники Збройних Сил України". Проте українська сторона бідкання окупантів не коментувала.
Дивіться також Дрони на Бєлгородщині, ракетна небезпека на Курщині: якою була ніч в Росії
Яка ситуація в портах Ленінградської області
Адміністрація морських портів Балтійського моря опублікувала документ, у якому мовиться про "запровадження режиму підвищеної готовності для Ленінградської обласної підсистеми Єдиної державної системи попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій (РСНС) на території Ленінградської області". Він почав діяти з 2 лютого 2024 року.
За даними росЗМІ, такий режим запровадили для 4 портів регіону:
- Виборг,
- Висоцьк,
- Приморськ,
- Усть-Луга.
У документі щодо Усть-Луги мовиться, що причина запровадження полягає у тому, що "збільшився рівень виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру від атак безпілотних літальних апаратів "Збройних сил України (ЗСУ)" на об'єктах та території морського порту".
Що цьому передувало
У січні 2024 року губернатор Ленінградської області Алєксандр Дрозденко запровадив режим "підвищеної готовності на об'єктах критичної інфраструктури у всіх районах регіону". Підрозділи охорони та силові структури отримали накази знищувати безпілотники у разі їх виявлення на прилеглих територіях.
Варто зауважити, що 21 січня 2024 року росіянам прилетіло по нафтопереробному заводу в Усть-Лузі. Зокрема, у морському порті палав вугільний термінал "Новатек".
Згодом джерела 24 Каналу повідомили, що по морському терміналу в Усть-Лузі точно вдарили дрони Служби безпеки України. Варто зауважити, що цей об'єкт для росіян важливий, бо там переробляють паливо, яке постачають й для окупаційних військ.
Як впали показники перероблення нафти в Росії
Видання Bloomberg написало 5 лютого 2024 року, що останні тижневі показники перероблення нафти в Росії впали до мінімуму майже за два місяці після зупинки двох великих нафтопереробних заводів, які були обстріляні українськими безпілотниками. Так, окрім термінала компанії "Новатек", припинялась робота на нафтопереробному заводі "Роснафти" в Туапсе.
Журналісти встановили, що середній показник перероблення в січні був трохи вище, ніж в останній тиждень місяця, і склав 5,48 мільйона барелів на день. Це орієнтовно на 60 тисяч барелів на день менше, ніж протягом більшої частини грудня.