Водночас законопроєкт може зазнати вдачі і бути успішно проголосованим, адже схвалили його і представники опозиції. Про це розповіла кореспондентка Альона Чернецька.
До теми Рада знову збереться на 2 позачергові засідання: порядок денний
У пояснювальній записці до законопроєкту мовиться про те, що покарання за приховування статків має бути обов'язковим і повинно бути достатньо відчутним.
Що передбачатиме законопроєкт
За словами кореспондентки, на позачерговому засіданні депутати хочуть ухвалити відповідний законопроєкт й через те, що часто деякі посадовці "забувають вказати" в декларації коштовні речі чи нерухомість.
Забули на 10 мільйонів задекларувати квартири чи авто – що ж робити з короткою пам'яттю політикам? Такі не мають обіймати державні посади,
– вважає нардепка від "Слуги народу" Ірина Верещук.
Так, за новим законопроєктом високопосадовців, які не вказали відповідну інформацію в декларації, можуть навіть саджати за грати.
Водночас депутати зазначили, щодо цього є певні нюанси, якщо хтось з родичів чи найближчого оточення забув вказати, наприклад, нерухомість, то вже суд визначатиме, наскільки це було випадковістю.
Яка позиція нардепів щодо законопроєкту про декларування: дивіться відео
Ситуація навколо декларування в Україні: коротко
- У жовтні 2020 року Конституційний Суд України скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування статків. Невдовзі Агентство з питань запобігання корупції закрило реєстр е-декларацій на виконання рішення КСУ.
- Після відповідних рішень в Україні почалась конституційна криза. Проте вже 27 січня президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо посилення відповідальності за неподання декларації та декларування недостовірної інформації.
КСУ скасував е-декларації / Інфографіка 24 каналу