Про це розповіла журналістка 24 каналу в прямому ефірі.
Читайте також: "Укроборонпром" все знав, але комірці хлопчиків мали залишатися білими, – авторка розслідування
28 лютого Верховна Рада обговорила журналістське розслідування про причетність оточення президента до розкрадань в українській армії. Депутати заявили, що ці корупційні схеми можна було б довести, використовуючи Кримінальний кодекс України.
Народні депутати проголосували за те, щоб знайдені факти журналістського розслідування були долучені до розгляду Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України. Вона займатиметься розкраданням в оборонці й буде розслідувати ці факти. Зокрема, розглядатимуть діяльність оборонної сфери по 2019 рік.
Будуть вивчені матеріали журналістів "Bihus.Info". Я, як голова комісії, гарантую неупередженість. Ми будемо сприяти зняття грифу секретності з матеріалів про держзамовлення "Укроборонпрому". Ми маємо інформацію про 6 кримінальних проваджень у цій справі. Інформація по експертизі цієї справи чи підозрювані будуть оприлюднені до 7 березня,
– відповів Іван Винник.
Голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України наголосив, що 14 березня буде засідання комісії, куди, зокрема, запросять Юлію Тимошенко, щоб вона дала пояснення, чому оборонна техніка закуплялася по високих цінах за час її прем‘єрства.
"Закликаємо "Радикальну партію" і "Батьківщину" приходити на комітети, а не кричати гучні гасла у Раді. Ми обов‘язково запросимо всіх фігурантів справи. До того ж, до розслідування залучимо військові частини", – додав Винник.
Окрім того, через факт, що найближче президентське оточення розкрадає армію, троє народних депутатів з "БПП" подали заяву на вихід з фракції: Мустафа Найєм, Сергій Лещенко та Світлана Заліщук.
Що відомо про розслідування в "Укроборонпромі"?Розслідувачі програми "Наші гроші" зібрали докази багаторічної схеми вимивання сотень мільйонів гривень з українського оборонного комплексу. В цій схемі залучені друг і партнер президента, член Ради нацбезпеки Олег Гладковський та його 22-річний син Ігор.
Журналісти з'ясували, що неякісні запчастини та техніку з Росії контрабандою продавали "Укроборонпрому" через фірми-прокладки. Зокрема, фіктивна компанія "Оптимумспецдеталь" за декілька років отримала від державних бронетанкових заводів близько 100 мільйонів гривень.