Спеціальної техніки для розмінування територій не просто замало для такої щільності мінувань. Але вона може бути й небезпечною, адже приверне увагу ворога. Тож ЗСУ вдались до вигадливого способу, аби оптимізувати процес. Детально про це 24 Каналу розповів Олександр Курбатов – речник 128-ї окремої бригади тероборони міста Дніпро.

Читайте також ЗСУ розкопують по п'ять мін на квадратний метр, встановлених окупантами, – Резніков

Як ЗСУ розміновують території на Півдні

Зараз українські військові використовують експериментальну техніку тепловізійної зйомки, аби виявити російські міни. Тобто ЗСУ у сутінках встановлюють тепловізійну камеру на безпілотнику. Камера летить над мінними полями, виявляє десятки теплових слідів.

Це можуть бути і кратери, але здебільшого це все ж міни, які насправді ледь приховані. Тепло міни отримують через нагрівання на сонці вдень.

Наші бійці роблять це постійно. У нас, на жаль, немає можливості використовувати якусь іншу складну техніку. За умови такої потужної замінованості полів, її просто не вистачає. Та й використовувати її досить небезпечно, бо ворог стрілятиме,
– зауважив Олександр Курбатов.

Натомість використовувати спосіб із тепловізорами – дуже ефективно. Міни в металевих корпусах дуже добре зберігають тепло, тож виявити їх нескладно. Влітку скупчення мін у такий спосіб легко знайти.

"Використовувати металошукачі – це не завжди продуктивно. Дуже багато металевих уламків, тож фактично фонить усе", – наголосив речник 128-ї окремої бригади ТрО.

До того ж протипіхотні міни часто є пластиковими з мінімальною кількістю металевих деталей. Тож знову ж металошукач є ненадійним пристроєм у цьому випадку. Водночас якщо протипіхотні міни закопані глибше – виявити їх через тепловізор складно. Тож для цього використовують інші прилади.

Олександр Курбатов про винахідливий спосіб розмінування територій: дивитись відео

Українські землі розміновують різними способами: що відомо

  • У Херсонській області аграрії самотужки створюють пристрої для розмінування земель. Зокрема, вони створюють дистанційні пристрої для розмінування з тракторів. Усе для того, аби допомогти в очищенні територій від російських мін та якомога швидше братися до польових робіт.
  • Крім того, благодійники фонду "Українські вогнеборці" передали саперам на Херсонщині броньовані автомобілі. Вони на практиці довели свою ефективність, тож зможуть вберегти рятувальників під час розмінувань.
  • Загалом Україні бракує засобів для розмінування територій. Як вже неодноразово згадували раніше, це вплинуло на швидкість контрнаступальних дій ЗСУ та просування відповідно.