Про це 24 Каналу розповів радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк. За його словами, розмова Зеленського та Сі шокувала Росію. Там не очікували настільки об'ємного діалогу.

До теми Що означають заяви Сі в розмові з Зеленським: аналіз ISW

Які наслідки розмови Сі та Зеленського

Під час розмови Сі погодився, що суверенітет та територіальна цілісність – невіддільна складова правильної фіналізації війни. Також Україна чітко дала знати, що про жодні територіальні компроміси не може бути й мови.

Можна говорити про будь-які діалоги, але ті діалоги мають базуватися на принциповій позиції України – вивели війська за кордони 1991 року, а після цього, будь ласка, далі про щось говоримо. Це дуже важлива складова,
– зазначив Подоляк.

Крім того, цей дзвінок є досить симптоматичним для Росії. Адже він відбувся на тлі невдалого наступу окупантів, а також напередодні контрнаступу Збройних Сил України.

До теми – підсумки розмови Сі та Зеленського: дивіться відео

Важливо, що пішло певне посилення відносин між країнами. Тепер посол України в Китаї Павло Рябікін разом зі спецпредставником Лі Хуеєм працюватимуть над пропозиціями щодо того, яку позицію Пекін має займати у війні.

Китай, який починає більш активно модерувати тему, пробує проникнути в природу цієї війни. Це підкреслює, що Росії як суб’єкта глобальної політики вже не існує, а існує Китай, який хоче для себе зайняти певні політичні позиції в глобальному розподілі. Це дуже важливі симптоматичні дії. І мені видається, що це шокувало Росію,
– підкреслив Подоляк.

Заява посла Китаю у Франції є недоречною

Нещодавно китайський посол у Франції Лу Шайє ляпнув, що "колишні радянські республіки нібито не мають статусу у міжнародному праві". За словами Подоляка, це дивна заява. Адже є відповідні юридичні нормативи, які чітко фіксують кордони сучасних держав.

Мені видається, що дипломат великої країни, яка сьогодні намацує місце в глобальному розподілі політичних процесів, не може так примітивно характеризувати те, що відбувалося і в історичному розрізі, і, куди більше, у міжнародному праві. Це обнуляє розуміння, що Китай стратегічно бачить значно глибше,
– сказав Подоляк.

Розмова Сі та Зеленського: коротко

  • Глава Китаю Сі Цзіньпін вперше з початку повномасштабної війни поговорив із Президентом України Володимиром Зеленським. Сталося це 26 квітня.
  • Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі прокоментував розмову Зеленського та Сі. Він зазначив, що поки рано робити висновки. Однак Штати вітають цю розмову.
  • Раніше Володимир Зеленський призначив послом у Китаї Павла Рябікіна.