Після арешту батька, Мусліма Алієва, Гульсум Алієва стала активісткою і журналісткою "Кримської солідарності".

Читайте також: Бранець Кремля Емір-Усеїн Куку припинив голодування

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров розповів, що російські спецпризначенці увірвалися у дім Алієвих в масках і зі зброєю. Залякали та викликали шок у дітей і у родини загалом.

Згодом стало відомо, що Алієву звинуватили за так зване "розпалювання ненависті та ворожнечі" через перепост на сторінці в соціальній мережі. У будинку шукали ґаджет, з якого жінка розмістила цитату, що починалась зі слів: "Росія — найпаскудніша країна, до нудоти бридка країна в усій світовій історії". Алієву відпустили після допиту.

Опісля обшуку, автоматів, пістолетів і всього іншого Гульсум відвезли до слідчого комітету міста Алушта, де слідчі провели допит щодо статті у фейсбуці, яку нібито розмістила на своїй сторінці Алієва. Втім, карну справу не відкрили,
– пояснив адвокат Гульсум Алієвої Едем Семедляєв.

Для Алієвих це вже не перший напад на їх будинок. Батько Гульсум – політв'язень Кремля, Муслім Алієв – фігурант ялтинської "справи Хізб ут-Тахрір".


Гульсум Алієва

Кримськотатарський ресурсний центр презентував аналіз порушень прав людини на півострові за перші півроку 2018-го: у Криму зафіксовано 66 обшуків та 73 арешти кримських татар. І це лише те, що вдалося зафіксувати журналістам, правозахисникам та активістам. А є випадки, про які невідомо. Адже інформацію з окупованого півострова отримати не так легко. Особливо з в'язниць та СІЗО.