Про це пише кореспондент The New York Times Ендрю Крамер.

Читайте також: Ноздровську вбили через збіг обставин, – Нацполіція

Це резонасне вбивство сталося у вирішальний момент, коли Україна коливається між здійсненням кардинальної реформи державного управління відповідно до стандартів Заходу і поверненням до пострадянської політики "у звичному режимі", зазначає автор статті.

"Судова реформа зараз є головним питанням на порядку денному західних спонсорів України", – пише журналіст, нагадуючи, що ЄС і МВФ вже затримали виплати фінансової допомоги Україні на тлі буксування реформ системи правосуддя.

Кореспондент нагадує, що юрист-правозахисник і антикорупційна активістка Ірина Ноздровська прославилася своєю боротьбою за правосуддя у справі своєї сестри Світлани Сапатінської, яка загинула два роки тому, коли її збила машина, за кермом якої перебував Дмитро Россошанський, племінник впливового судді.

Читайте також: Чим було вбито Ноздровську: у поліції оприлюднили деталі

"Ноздровській таки вдалося посадити винуватця смертельного ДТП за ґрати, заслуживши похвалу українських ЗМІ за важливу перемогу у боротьбі за верховенство права в Україні. Але ця справа набула похмурого продовження у перший день нового року, коли тіло правозахисниці спливло на поверхню заледенілої річки недалеко від Києва. Ноздровську вбили ножем", – зазначає Крамар і додає, що "боротьба Ноздровської за справедливість у справі її сестри стала символом протидії глибоко вкоріненої корупції в Україні".

Нагадаємо, 1 січня на Київщині у річці знайшли мертвою та роздягненою Ірину Ноздровську – сестру загиблої у резонансній ДТП Світлани Сапатинської. 8 січня правоохоронці затримали підозрюваного у вбивстві правозахисниці. Ним виявився 64-річний Юрій Россошанський, який є батьком Дмитра Россошанського – імовірного винуватця вищезазначеної трагедії.

9 січня Вишгородський райсуд Києва обрав запобіжний захід для Россошанського у вигляді тримання під вартою терміном на 2 місяці без можливості внесення застави.