А уявіть арешт когось із корупціонерів з числа членів команди Порошенка в розпал кампанії? Це може зламати всю логіку виборів. Не дарма персональний інвестиційний банкір Порошенка Макар Пасенюк, через якого він зайшов у бізнес Ахметова, вже перебрався в Лондон.

Іншими словами, вбивство НАБУ – це шлях до порятунку самого Порошенка через продовження своєї політичної кар'єри. Сьогодні операція з приборкання НАБУ в повному розпалі: викрита агентурна мережа, справи проти Артема Ситника порушено в усіх силових відомствах, суди саботують розслідування бюро.

Змовившись з Опозиційним блоком, БПП і Народний фронт усувають голову Антикорупційного комітету парламенту Єгора Соболєва, адже той оберігав НАБУ від призначення кишенькового аудитора. Як апогей цього трешу – внесення закону за підписом керівників БПП і Народного фронту про надання права Раді звільняти главу НАБУ з політичних міркувань. Друга складова процесу – це перемолоти всіх опозиціонерів до Порошенка як фізичними нападками, так і моральними приниженнями.

Читайте также: Нова жертва влади: хто і чому нацькував скандального прокурора на міністра фінансів

Пропустивши кілька ударів під час осінніх протестів, влада пішла в атаку, спробувавши заарештувати Саакашвілі за нібито отримання грошей від Курченко.

Гроші завжди були слабким місцем в українській політиці. Чи отримував щось Саакашвілі від Курченко – це має встановити ще суд, а сам він має пояснити оприлюднені аудіозаписи. Але в зв'язку з викриттями Луценка виникають інші питання.

Перший – а що зроблено генпрокурором Луценком для того, щоб самого Курченко злочинцем? Адже жодного заочного вироку по ньому досі не винесено!


Сергій Курченко

Другий – за які заслуги Луценко врятував Юрія Бойка та вивів його зі злочинного організації Курченка, зробивши лише "свідком" у справі та блокуючи подання на арешт депутата.

Ну і третій – вивчаючи можливе отримання від Курченка півмільйона доларів грузинською командою, чому Луценко не поцікавився куди масштабнішою цифрою? А саме – виплати від Курченка нинішньому президенту Порошенку і його підручного Ложкіну через Британські Віргінські острови за "Український медіа-холдинг".

Скільки в підсумку отримали Порошенко з Ложкіним, не знає ніхто, але називають суми не менше 300 мільйонів доларів. При чому частина цих грошей належали українським державним банкам. А найцікавіше – отримані від Курченко гроші ні Порошенко, ні Ложкін не задекларували – і, відповідно, не заплатили податки в Україні.

Сам продаж Порошенком і Ложкіним медіа-активів Курченку в середині 2013 року – це афера за сімома печатками таємниці. Моральний бік злочину – це коли незалежні медіа, як журнали і сайти "Кореспондент" або "Форбс", були фактично розміняні своїми власниками на гроші сумнівного походження і знищені під час повальної цензури Януковича.


Порошенко і Ложкін

А фінансовий бік – в тому, що заплатили Порошенку і Ложкіну явно більше, ніж коштував весь холдинг – і це могла бути схемою легалізації грошей в інтересах Курченка, але вже на заході.

Читайте также: Чи стане Порошенко тіньовим співвласником "Сбербанку"

У 2015 році проти Ложкіна і ще одного депутата від БПП Георгія Шверка було порушено кримінальну справу в Австрії за статтею відмивання грошей. Однак вона була закрита через саботаж з боку генпрокуратури України – НАБУ ще не існувало на той момент. Австрійці подумали, що якщо це розслідування не потрібно Україні, то вони теж не хочуть витрачати час на безрезультатну затію.

Взагалі претензії Луценка до Саакашвілі піднімають питання до самого генпрокурора. Свою політичну кар'єру він будував на вливання від віце-спікера Держдуми Росії Олександра Бабакова, який зараз перебуває під санкціями США.

За це Луценко, будучи міністром внутрішніх справ, призначив главою українського бюро Інтерполу ставленика Бабакова. А, вже будучи генпрокурором, допоміг цій бізнес-групі уникнути неприємностей через рейдерське захоплення готелю "Либідь".

Інший олігарх, який прямо обговорював з Луценком грошові питання – це Ігор Коломойський. Це зафіксовано в телефонній розмові Луценка з Коломойським, яку генпрокурор жодного разу так і не прокоментував.


Юрій Луценко з дружиною

Луценко не приховує, що його політичним гаманцем є один з депутатів, який входив до групи "любих друзів" за часів Ющенка Олександр Третьяков. Сьогодні під ним знаходиться розгалужена мережа гральних закладів, які працюють під виглядом лотерей, яких кришує Луценко, а своїх конкурентів вони нейтралізували, включивши до списку санкцій Ради безпеки України.

Також в числі бізнес-партнерів сім'ї Луценко виявився колишній регіонал Володимир Зубик, який був попередником Курченка в аферах на ринку палива, яке ввозилося без сплати мит. Ставши генпрокурором, Луценко не став розслідувати діяння Зубика – можливо, тому що той став власником телекомунікаційного бізнесу родини Луценка.

Тому звинувачення опозиції в фінансових зв'язках – це важливе питання, але озвучувати їх мають право політики, чия репутація бездоганна. Але не генпрокурор, на якому клейма ніде ставити і який знищує надію на чесну владу в Україні.